Filosofijos įvadas ir profesinė etika


Sveikatos filosofija. Etika. Etika ir moralė. Etika ir moralė (Tęs. Profesinė etika. Atsakymas. Profesinė etika. Profesinės medicinos etika. Farmacijos istorija. Globėjas ir ženklas. Šv. Kosma ir Damijonas. Vaistininko etikos kodeksas. Vaistininko etikos kodeksas. Įžanga. Etikos kodekso vaidmuo. Farmacininku etikos kodeksu nuostatai, pagrindiniai etiniai principai. Etiniai aspektai farmacijos. Specialisto profesinėje veikloje. Etiniai aspektai farmacijos. Specialisto profesinėje veikloje (Tęs. Farmacijos specialisto ir gydytojo santykiai. Farmacijos specialisto vaidmuo visuomenėje. Farmacijos kaip profesijos samprata. Farmacijos specialisto pareiga. Augantis farmacijos specialisto vaidmuo. Farmacijos specialisto reikšmė savigydoje. Tarptautinės farmacijos federacijos (FIP) reikalavimai farmacijos specialistui. Kokybė. Kokybė (tęs. Kokybė = etika. Farmacinės paslaugos kokybės veiksniai. Farmacijos specialisto ir gydytojo komunikacijos grandinė. Farmacijos specialisto vaidmuo. Farmacijos specialisto ir gydytojo santykiai. Reklama. Reklamos strategijos. Pagrindinė etinė dilema farmacijos versle. Vaistų rinkodaros kodeksas. Etiško vaistų platinimo pažeidimai. Farmacijos, kaip verslo, etiniai aspektai. Paslaugų kokybė vaistinėje. Etinių problemų lygmenys farmacijoje. „X“ vaistinė. Etinių problemų lygmenys farmacijoje. Organizacijų kultūra. Etinis klimatas. Verslo, pacientų ir profesinių vertybių sandūra. Verslo ir profesinių vertybių sandūra. Etines elgsenos veiksniai. Asmens moralinio brandumo lygmenys. Organizacijos prioritetai. Vaistinės vadovybės poveikis. Etinis dvylipumas farmacijoje. Farmacijos specialisto, kaip asmens, etinė elgsena priklauso nuo.


“Gyvenimas – trumpas, menas – begalinis, tikrovė – permaininga, bandymas – klaidus, apsisprendimas – sunkus” Hipokratas.

MORALĖ - konkrečioje lokalioje kultūroje visuotinai tradiciškai priimtos esminės elgesio normos. Pagrindinės moralės taisyklės: Nežudyk, nekalbėk netiesos, nevok, nepaleistuvauk, saugok gyvybę, kalbėk tiesą, būk atlaidus, pagelbėk kitam, tesėk duotą žodį, nesuteik niekam skausmo, siek saiko.

Tiek “Etika” tiek “Moralė” vartoja bendrą ”atsakomybės” sampratą, tačiau suvokia ją kitaip. Etika atsakomybės klausimą ir žmogiškuosius veiksmus vertina remdamasi tik žmogaus protu ir filosofiniais samprotavimais. Tuo tarpu moralė kyla iš žmogaus, ar kažko kito vertės pajautimo.

Medicinos etikos apimtis išsiplėtė. Ji ima nagrinėti ne tik gydytojo profesinės etikos klausimus, bet ir visuomenės sveikatą, sveikatos politiką, mokslinius tyrimus.

Profesinė etika reikalauja iš specialistų ir jų kolektyvų tarnauti visuomenės ir profesijos, paslaugų vartotojų ir jų grupių interesams.

Etikos kodeksas apibrėžia tam tikrus organizacijos pripažįstamos padorios elgsenos standartus. 2. Skatina farmacijos specialistą laikytis svarbiausių profesinės etikos vertybių. 3. Padeda sukurti aplinką, kurioje doras elgesys pripažįstamas kaip norma, kuria galima vadovautis sudėtingose situacijose.

Farmacijos specialistas savo veiklą privalo grįsti profesiniais standartais ir moksliniais principais; 2. Veikti sąžiningai ir dorai bendraudamas su kitais sveikatos priežiūros profesionalais; 3. Neužsiimti veikla, kuri sumenkintų profesijos reputaciją; 4. Garantuoti, kad personalo darbuotojai turėtų reikiamą kompetenciją atlikti pavestas užduotis; 5. Įsitikinti, kad visa pacientams ir kitiems specialistams pateikiama informacija yra tiksli, objektyvi ir suprantama; 6. Atsakomybę galima perkelti tik farmacinį išsilavinimą turinčiam asmeniui; 7. Sąžiningai ir dorai elgtis profesiniuose santykiuose; 8. Bendravimas su kitais profesionalais turi buti grindžiamas sveika ir sąžininga konkurencija, tolerancija ir pagarba.

  • MS PowerPoint 1872 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 77 puslapiai (3184 žodžiai)
  • Kolegija
  • Emilija
  • Filosofijos įvadas ir profesinė etika
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofijos įvadas ir profesinė etika. (2019 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-ivadas-ir-profesine-etika.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 13:50
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo