Filosofijos įvadas skaidrės


Filosofijos skaidrės. Filosofijos įvadas. Kas yra filosofija? Pagrindinės sąvokos. Kurie klausimai yra filosofiniai?. argumentuokite. Kurie klausimai yra filosofiniai?. Argumentuokite. Filosofijos šaltiniai. Pasaulio ir žmogaus vietos jame aiškinimas. Specialiųjų mokslų klasifikacija. Realieji mokslai. Formalieji mokslai. Filosofijos funkcijos. Pažintinė funkcija. Praktinė funkcija. Kritinė funkcija. Filosofijos struktūra. Tarpšakinės disciplinos. Filosofijos apibrėžtys. Filosofijos prasmės formulės (k. jaspersas).


Paskaitos planas 1. Filosofijos samprata ir esmė 2. Filosofijos atsiradimas: šaltiniai ir prielaidos 3. Filosofijos, mokslo, religijos santykiai 4. Filosofijos funkcijos ir struktūra.

CHAOSAS – beribė erdvė, praraja, netvarkingumas, sumišusi medžiagos būsena; graikų mitologijoje iš chaoso, kaip žiojėjančios prarajos, laipsniškai atsiranda visas kosmosas; graikų filosofai chaosą tapatino su pirmaprade tikrovės būsena.

KOSMOSAS – ikifilosofiniame mąstyme kosmoso terminas nusakė puošnumą, susijusį su struktūros tvarkingumu, taip pat apibūdino socialinę tvarką bei pabrėžė karių rikiuotės tvarkingumą. IŠMINTIS – tai savybė, leidžianti žmogui orientuotis gyvenimo ir gamtos visumoje, neturint daug specialiųjų ar įprastinių žinių.

PASAULĖVAIZDIS – struktūrinis pasaulio, suvokiamo kaip vieninga visuma, vaizdas. PASAULĖŽIŪRA – požiūrių į gamtinę tikrovę ir gyvenimą visuma, apimanti ir vertybines nuostatas.

VERTYBĖ – vidiniai elgesio motyvai, kurie kreipia žmogaus elgesį. Jos lemia žmogaus santykį su pasauliu, jo veiklos pasaulyje būdus.

Kodėl keičiasi metų laikai? Kas yra demokratija? Kas yra tikroji būtybė? Kodėl yra būtis, o ne niekas? Koks šviesos greitis? Kas yra antropologija? Kiek žvaigždžių dangaus skliaute?

Kur gyveno I. Kantas? 9. Koks visatos amžius? 10. Kokiais nuodais buvo nunuodytas Sokratas? 11. Kodėl gimiau žmogumi, o ne paukščiu? 12. Kokia žmogaus būties prasmė?

Kas aš esu? 14. Ar žmogus yra laisvas? 15. Kodėl blogėja Lietuvos demografinė padėtis? 16. Kas yra pasaulis? 17. Kas yra gyvenimas? 18. Kas yra pažinimas?

  • Filosofija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Evelina
  • 38 puslapiai (1046 žodžiai)
  • Filosofijos skaidrės
  • MS PowerPoint 625 KB
  • Filosofijos įvadas skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofijos įvadas skaidrės. (2015 m. Birželio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/filosofijos-ivadas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:29