Filosofijos įvadas


Filosofijos prigimtis ir paskirtis. Būties problema. Pažinimo problema. Mokslo žinių teorija.

TIKSLAI – Suvokti klasikinės filosofijos esmę, mokslo ir filosofijos savitumus, taikyti šias žinias tikrovės pažinimui ir supratimui.

UŽDAVINIAI paaiškinti, kokie yra filosofijos šaltiniai

nustatyti filosofijos vietą kultūroje;

apibūdinti filosofijos esmę ir paskirtį;

įvertinti filosofijos ir mokslo ypatumus;

išskirti filosofinio klausimo specifiką.

Kas yra filosofija ? Galima rasti daug įvairių apibūdinimų ir paaiškinimų. Tačiau vargu ar galima vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą. Žodis “filosofija” yra graikiškos kilmės, dažniausiai verčiamas “išminties meilė”. Filosofija kaip išminties meilė – tam tikras mąstymo atvirumas pasauliui. Išmintis – tai daiktų ir žmonių esmės matymas ir mąstymas. Senovės graikai pirmieji save pavadino filosofais – išminties mylėtojais. Jų meilė išminčiai ir aistringas jos siekimas kartu buvo ir meilė pasauliui, kaip tobulam žmogaus ir daiktų egzistencijos laukui, kurį graikai vadino kosmosu. Filosofas siekia suvokti tobulą pasaulio esmę, kosmosą, t.y. suprasti, ką galima mylėti, kuo galima grožėtis, kas yra gera ir teisinga. Dar filosofija yra būdas mąstyti ir būti pasaulyje.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (4190 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Filosofijos įvadas
    10 - 1 balsai (-ų)
Filosofijos įvadas. (2014 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-ivadas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 18:37
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo