Filosofijos kilmė esė


Sakoma, kad filosofija atsirado būtent tada, kai žmogui ėmė nepakakti tradicinių mitologinių atsakymų į jį jaudinančius klausimus.


Filosofija, filosofas, filosofuoti. Kas šiuose žodžiuose bendra? Ar mum kada yra tekę su tuo susidurti? Kaip galėtume paaiškinti pačią filosofiją? Kyla klausimas, ar tai gyvenimo būdas, ar galbūt gyvenimo prasmės klausimai su tam tikrais atsakymais? O gal tai - žmonės, knygos, aplinka, pasaulis, žvaigždės? Filosofija, kaip viena iš seniausių žmonių kultūros sričių buvo kuriama ir vystoma tūkstantmečiais. Tiksliai paaiškinti, kas yra filosofija, turint galvoje jos istorinės raidos sudėtingumą bei prieštaringumą yra gana sudėtinga ir šiais laikais. Visų laikų mąstytojai ir ištisos jų mokyklos skirtingai suprato filosofiją, jos objektą, keliamas problemas ir sprendimo būdus.

Filosofiją galime rasti daugelyje knygų, ją filosofai dėsto universitetuose, tai mokslas kurį galima studijuoti. Filosofija tai nepaliaujama diskusija ir žaidimas klausimais, kuriuos kiekvienas iš mūsų suprantame savaip. Su ja susiduria visi, nes žmonės ir patys to nejausdami dažnai ima kelti sau įvairius probleminius klausimus, kai juos supanti aplinka ir tai kas dedasi aplinkui praranda prasmę ir tampa problema. Filosofija atsiranda tada, kai ima trūkti paprastų paaiškinimų į gana nepaprastus reiškinius.

Sukrėtimai, abejonės, nuostaba. Kodėl būtent šie veiksniai įtakoja filosofijos kelio pradžią? Mano manymu šie trys nekalti žodžiai prie filosofijos atsiradimo prisidėjo daugiausiai. Kanors išvydus ar sutikus iškart imame mąstyti. Iš pradžių tai kelia nuostabu ir pamažu ateina abejonės, ko pasekoje imame dar labiau gilintis.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (978 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielis
  • Filosofijos kilmė esė
    10 - 4 balsai (-ų)
Filosofijos kilmė esė. (2016 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-kilme-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 07:10
×