Filosofijos kilmė, filosofijos santykis su mokslu


Įvadas. Filosofijos kilmė. Filosofija ir mokslas. Filosofijos ir mokslo santykis. Filosofija ir specialieji mokslai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Prieš pradedant nagrinėti filosofiją bei su ja susijusius klausimus, pirmiausiai reikia suprasti, kad gi yra ta filosofija. Tikslaus ir vieningo apibūdinimo filosofijai nėra, todėl kiekvienas žmogus filosofiją supranta kažkiek savaip.

Darbo tikslas – aptarti filosofijos kilmę bei išnagrinėti filosofijos santykį su mokslu.

Bėgant amžiams ir tūkstantmečiams keitėsi žmonių mąstymas, kurį veikė besikeičianti aplinka, nauja informacija, mokslo pažanga bei pačių žmonių gyvenimo būdas. Filosofinių idėjų plėtojimas yra glaudžiai susijęs su mokslo tobulėjimu, jo raida. Filosofija mėginama suprasti ir paaiškinti gyvenime vykstančius procesus.

Viduramžiais padėtis iš esmės nepasikeičia. Filosofijos ir mokslo santykis tik dar labiau susipainioja, nes greta filosofijos atsiranda teologija (sistematinis mokslas apie Dievą). Naujaisiais amžiais, padeda vykti dideli pokyčiai, išryškinę mokslo esmę: pamažu ima aiškėti, kad filosofija ir mokslas skiriasi.

realieji mokslai (gamtos mokslai, dvasios mokslai, socialiniai ir ūkio veiklos mokslai);

Apibendrinant filosofijos kilmę bei filosofijos ir mokslo santykį galima daryti šias išvadas:

Filosofija ėmė formuotis dar antikos laikais, jos kilmės šalimi yra laikoma Graikija, kuri yra žinoma tokiais žymiais filosofais kaip Platonas, Aristotelis, Sokratas bei kiti to meto filosofai, kurie paliko gilų pėdsaką filosofijos istorijoje ir yra žinomi iki mūsų laikų. Dar antikos laikais filosofijos atsiradimas buvo tapatinamas su mokslo atsiradimu, tačiau filosofijos ir mokslo atskyrimas prasidėjo gerokai vėliau.

Viduramžiais filosofija su mokslu susipynė dar labiau – tai paskatino atsiradusi teologija, kuria buvo pateiktas vienas vienintelis pasaulio, žmogaus ir visko, kas supa žmogų, kūrėjas – Dievas.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1300 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Filosofijos kilmė, filosofijos santykis su mokslu
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofijos kilmė, filosofijos santykis su mokslu. (2019 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-kilme-filosofijos-santykis-su-mokslu.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 19:44
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo