Filosofijos kilmė ir jos paskirtis


Filosofijos paskirtis. Filosofijos kilmes saltiniai. Filosofijos kilme ir paskirtis. Filosofija jos paskirtis. Filosofijos kilme ir saltiniai. Filosofijos gimimas. Filosofijos referatai. Filosofijos kilmė kursinis. Filosofijos kilmė referatas.

Filosofijos esė. Filosofijos kilmė ir jos paskirtis. Literatūros šaltiniai.

Greičiausiai kiltų sunkumų, norint tiksliai atsekti filosofijos gimimo pradžią. Tai kas kita nei geležinkelio išradimo data ar metai, kuriais prasidėjo radijo imtuvų gaminimas. Nors gausūs literatūros šaltiniai ir yra įpareigoti pateikti apytikslius šios krypties atsiradimo rėmus (VII a. pr. Kr.), vis vien, manau, filosofijos gimimas įgauna tam tikro neapibrėžtumo. Dažnai ir literatūroje galima aptikti dvejopą filosofijos kilmės aiškinamą, t.y. filosofijos kaip istorinės apraiškos, mąstymo kultūros pradžia ir besitęsianti, tekanti žmogiškojo būvio apraiška.

Filosofija yra taip vadinamos Mažosios Azijos pakrantės kūrinys, nors šį argumentą greitai sukritikuoti gali kiti, literatūroje aptinkami istoriniai faktai. Teigiama, jog filosofinės idėjos jau buvo aptiktos ir Rytų civilizacijose („Upanišadose“ X a. pr. Kr.) ar graikų kultūroje, o galbūt yra atgabenta netgi iš Europos. Mano nuomone, pagrįsti filosofijos atsiradimo neįmanoma, nes ji visais amžiais ir laikais buvo mąstoma, tačiau dar nebuvo oficialiai įvardinta ir apibrėžta. Juk iš tiesų būtų nelogiška teigti, kad filosofija atsirado tik tada, kai ją mąstyti ir kalbėti pradėjo senovės filosofai.

Net ir pats žodžis filosofija (t.y. išminties meilė) apgaubtas mitiškumo, mitologijos aura, kuri, beje, ir yra laikoma dirva, iš kurios kildinosi ši mokslinė kryptis. Tačiau joks filosofijos apibrėžimas nėra vienas ir vienintelis, nes filosofija kiekvienam iš mūsų yra savita bei subjektyvi.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (815 žodžiai)
  • Universitetas
  • Filosofijos kilmė ir jos paskirtis
    10 - 1 balsai (-ų)
Filosofijos kilmė ir jos paskirtis. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-kilme-ir-jos-paskirtis.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 06:55
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo