Filosofijos kilmė, mitologija, religija, mokslas, kultūra Filosofijos mokslo objektas


Filosofijos kilmė, mitologija, religija, mokslas, kultūra Filosofijos mokslo objektas.


Visiems yra tekę filosofuoti, dar vaikystėje mums kilo daug įvairių klausimų: Kodėl kažkas yra?, Kas aš esu?, Kas nutinka po mirties?, ir daugelis kitų. Tačiau ne viską gali žmogus paaiškinti: Kas?, Kaip?, Kodėl?. Tokie ir panašūs klausimai kilo žmogui jau neolito laikotarpiu. Šiuo laiku pradeda formuotis sąvokos, bunda pažinimas, asociacijos, vaizduotė.

Mitai žmonės pateikdavo vientisą pasaulio ir pačio žmogaus vietos jame vaizdą. Populiariausi mitiniai pasakojimai buvo aiškinantys pasaulio kilmę, jo dalių santykius, apie jėgas bei stichijas, kurios priverčia šviesti šviesulius, sukelia vėją ir audras. Tūkstančius metų tokio mitinio pasaulio aiškinimo žmogui visiškai užteko. Nors mitai nekėlė tiesioginių klausimų, praktiškai jie atsakė į labiausiai žmogų dominančius klausimus apie jo paskirtį ir lemtį, pasaulio tvarką ir prigimtį, amžinybę ir laiką. Mitologinis pasaulio aiškinimas buvo būtinas žmogaus dvasinės raidos etapas. Tačiau ilgainiui mito autoritetas ėmė mažėti. Manoma, kad tam įtakos turėjo du pagrindiniai veiksniai: socialinis raidos procesas ir mito tradicijos svarbumo mažėjimas. Plečiantis civilizacijoms nebeužteko mitologinių žinių, prireikė aritmetikos, geometrijos, astronomijos mokslo žinių. Tokiomis sąlygomis greta mitologinio, antropomorfinio pasaulio ir žmogaus vietos jame aiškinimo būdo, atsiranda teorinis aiškinimo būdas. Jis atsirado maždaug VII a. Per. Kr. Graikijoje. Senovės graikai jį vadino filosofija.

Antikoje filosofija visiškai atstojo visus dabartinius mokslus. Ji buvo tapatinama su visomis žinios apie žmogų ir pasaulį. Tačiau laikui bėgant informacijos apie pasaulį vis daugėjo. Būtent tuo metu nuo filosofijos ėmė atsiskirdinėti mokslai. Filosofijai skaidantis į atskirus mokslus šie siekė panašėti į metafiziką (Filosofijos šaka, nagrinėjanti pirminius būties principus). Nors pavyzdžiui: matematika buvo mažiau vertinama, nors ji daug tikslesnė.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1265 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Filosofijos kilmė, mitologija, religija, mokslas, kultūra Filosofijos mokslo objektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofijos kilmė, mitologija, religija, mokslas, kultūra Filosofijos mokslo objektas. (2018 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-kilme-mitologija-religija-mokslas-kultura-filosofijos-mokslo-objektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 06:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo