Filosofijos kilmė


Filosofijos kilmė. Paskaitos problema. Religija ir filosofija. Mitas. Krikščioniškas mitas. Senovės Graikijos mitai. Kas apskritai būdinga mitui? Mito reikšmė. Mitas ir mokslas. Mitas, filosofija ir mokslas Senovės Graikijoje. Kuo skiriasi filosofija (mokslas) nuo religinio (mitologinio) tikrovės aiškinimo? Mokslo (filosofijos) atsiradimo priežastys. Religija, filosofija ir mokslas viduramžiais. Religija, filosofija ir mokslas Naujaisiais laikais. Mitas, filosofija ir mokslas Rytų civilizacijose.

Kaip atsirado filosofija, kas sąlygojo jos kilmę?

Kokia filosofijos reikšmė Vakarų civilizacijos raidai? Kokią vietą filosofija užėmė Rytų civilizacijose?

Visuotinai pripažinta, kad filosofija atsirado maždaug prieš 4,5 tūkstančio metų Senovės Graikijoje. Tiesa, šiandien galima rasti tvirtinimų, kad filosofija kilmė senesnė: filosofija anksčiausiai atsirado Indijoje, maždaug VIII-VII a. per. Kr.

Tačiau teisėtai galime klausti: - o kas buvo iki filosofijos? ar senovės žmonės visiškai nesidomėjo filosofiniais klausimais?

Filosofiniai klausimai egzistuoja nuo to laiko, kai žmogus tapo žmogumi t.y. pradėjo suvokti save kaip skirtingą esybę.

Filosofijos funkcijas pirmykštėje bendruomenėje ir seniausiose civilizacijose atliko religija.

Kokia tai buvo filosofija? Kaip religija sprendė filosofines problemas?

Visų religijų pagrindas (branduolys) yra mitai. Būtent mitai ir buvo pirmykščių žmonių filosofija.

Mitas < gr. mythos – pasakojimas, žodis, pašnekesio tema, mintis.

Mums ypač reikšmingi taip vadinami kosmologiniai mitai, kuriuose savotiška forma buvo išreiškiamos senovės žmonių požiūris į pasaulį, žmogų, individo vietą pasaulyje.

Mitus senovėje turėjo visos tautos tik, deja, nedaug mitų išliko iki mūsų dienų. Geriausiai mums žinomas mitas yra krikščioniškasis mitas, pateiktas Senajame testamente (ST).

Senasis Testamentas (ST) prasideda nuo pasakojimo kaip buvo sukurta pasaulis.

Pasakojama, kaip buvo sukurta šviesa (pirma diena), tvirtuma (žemė; antroji diena), augalija (trečia diena), saulė ir kiti dangaus kūnai (ketvirta diena), gyvūnai (penktoji diena), žmogų (šeštoji diena). Septintoji buvo skirta poilsiui.

  • MS PowerPoint 1195 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 58 puslapiai (1277 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aiste
  • Filosofijos kilmė
    10 - 8 balsai (-ų)
Filosofijos kilmė. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-kilme.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 06:37
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!