Filosofijos konspektas (3)


Kodėl pirmykštė civilizacija pagrindinį dėmesį skyrė pasaulio apmąstymui? Ar mitologinis pasaulio aiškinimas buvo klaida ar būtina žmonijos įsitvirtinimo sąlyga? Kodėl antikinės civilizacijos sąlygomis mito autoritetas ėmė silpnėti? Kokios socialinės priežastys lėmė teorinio mąstymo reikalingumą? Kuo teorinis mąstymas skiriasi nuo mitologinio mastymo? Kada atsirado filosofijos disciplina? Koks buvo jos dalykas? (? ). Koks yra šiuolaikinės filosofijos dalykas? Kodėl Talio įsitikinimu pasaulis niekuomet neišnyks? Kodėl Herakleitui priimtinesnis dinamiško pasaulio modelis? Kuo jis grindžia visuotiną pasaulio kintamumą? Kuo pagal Herakleitą praktinė žiūra skiriasi nuo kultūrinės žiūros? Demokritas atomistinis pasaulio modelis. Ar galima pasitikėti Demokrito išvystyta priežastingumo sąvoka? 84psl. Ką Sofistai laiko gėrio kriteriju? Ar jis pasiteisina šiuolaikinėje visuomenėje? Kas Sokratui yra doros pagrindas? Kuo išmintingas žinojimas skiriasi nuo neišmintingo? Kodėl dialogas padeda kultūringiau bendrauti? Kodėl mąstymo kraštitinumai nutolina žmogų nuo laimės? Kodėl nuosaikumas padeda susikurti laimingesnį gyvenimą?

Dar ankstyvuose mituose suskambi filosofinė mintis. Būtent mitai buvo svarbiausia visuomeninės sąmonės forma, įgalinti žmogų pažvelgti į pasaulį ir gyvenimą visuminiame pavidale. Pirmykščių žmonių pasikėlimą į aukštybes galime bandyti aiškinti taip, jog visų pirma visų mokslų filosofija pasirodo ten, kur nubunda žmogus. Filosofija įgimtas žmogaus polinkis (kuriam nereikia ypatingo mokslo). Filosofavimas tarsi pabūdimas, išsilaisvinimas iš gyvybinių poreikių pančių. Tai reiškiasi žvilgsniu į daiktus, dangų ir pasaulį ir klausimais kas ir iš kur visa tai? Jau tuomet žmonės skverbėsi prie ištakų, norėjo prisiliesti prie tikrumo ištakų, prie būties suvokimo savimonės.

  • Filosofija Konspektas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (5225 žodžiai)
  • Martyna
  • Filosofijos konspektas (3)
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofijos konspektas (3). (2013 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:34
×