Filosofijos objektas, kilmė ir reikšmė


Filosofijos objektas , kilmė ir reikšmė. Filosofijos problemos kasdieniniame gyvenime. Pažinimo problemos. Būties teorijos. Filosofijos objektas, kilmė ir reikšmė. Filosofijos problemos kasdieniniame gyvenime.


Filosofija – mokslas apie gyvenimo išmintį / ji lavina žmogaus kritinį mąstymą ir moko teisingo bei doro gyvenimo / padeda žmogui pažinti save, bei kurti ir tobulinti savo asmenybę. Tikslas - pažinti tikrovės ištakas ir žmogiškojo gyvenimo prasmę / Padėti žmogui kritiškai, savarankiškai mąstyti ir teisingai gyventi / Išmokyti žmogų išmintingai ir dorai gyventi; / Lavinti žmogaus asmenybę, ugdyti žmogaus vertybes, jo pasaulėžiūrą.

Pirmasis phillo+sophia (myliu + išmintis) terminą pavartojo Pitagoras. Graikijoje (590 – 500) m. pr Kr.

Sąsajos tarp filosofijos ir išminties: Pažiūrų visapusiškumas; Išlavintas mąstymas ir supratimas.; Teisingas dorinis apsispendimas.

Žmogus nuolat mąstė ir mąsto apie jį supantį pasaulį ir apie save, savo santykį su gamta, su kitu žmogumi. Priežastys: viltis, nuostaba, abejonė, kančia, mirties baimė.

Filosofijos pradžia laikomas graikų kultūroje ryškiausiai įvykęs perėjimas nuo mitologinės mąstysenos į racionalistinės analizės kelią. Racionaliam būdinga: tikslios savokos, faktai, neišgalvojamos istorijos, autoriai.

Filosofija kilo Graikijoje, nes: Graikų miestas Miletas buvo sparčiai besivystantis kultūrinis ir ekonominis miestas. / čia nebuvo įtakingos žinių kastos, kuri buvo suinteresuota išlaikyti tradicijas ir mitinį religinį mąstymą. / laisvas Atėnų pilietis. Atėnietis turėjo laisvę diskutuoti. / Iškilo filosofijos poreikis politinėje (demokratinėje) veikloje. / Ėmė kilti klausimai į kuriuos mitas jau nesugebėjo duoti atsakymų.

Filosofija ir atskirieji mokslai skiriasi pagal: Dalyką (arba objektą); Pažinimo kelią (metodą); Rezultatus, arba pažinčių, charakteriu; Santykiu su gyvenimu požiūriais.

Filosofijos objektas yra Būtis, kuri gali būti prieinama tiktai “išėjimu“ už patirties.

Kultūra plačiąja prasme ― žmonių elgesio, papročių, vertybių visuma, kultūra reiškiasi per žmogaus elgesį, jo gyvenimo būdą, ji prisitaiko prie aplinkos – gali būti kintanti. Pagr. Kultūros elementai: menas, mokslas, sportas, istorija, religija, teisė, žaidimai, papročiai.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1547 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramūnas
  • Filosofijos objektas, kilmė ir reikšmė
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofijos objektas, kilmė ir reikšmė. (2019 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-objektas-kilme-ir-reiksme.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 28 d. 16:53
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo