Filosofijos objektas, mokslas, dalykas ir uždaviniai


Kas yra filosofija ir jos objektas. Kas yra filosofija ir jos objektas?. Filosofijos mokslo objektas. Filosofijos uzdaviniai. Filosofija ir jos objektas. Filosofijos objektas ir dalykas. Kas yra mokslo filosofijos objektas. Filosofiniai uzdaviniai. Kas yra filosofijos objektas. Kas yra objektas filosofijoje.

Filosofijos objektas, mokslas, dalykas ir uždaviniai. Kas yra filosofija? Mitinis pasaulėvaizdishumanistinė graikų filosofijos pradžia, sofistai (protagoras). Sokratas. Platonas. Aristotelis. Helėniškoji filosofija (seneka). Scholastika : periodizacija, bruožai ir metodai. Viduramžių filosofija (pjeras abeliaras). Renesanso filosofija nikolas makiavelis. Naujųjų laikų filosofija.

Teorinis pasaulio aiškinimas atsirado maždaug vii a. Pr. Kr. Senovės graikai jį vadino f-ija. Šį žodį.

Pirmąkart pavartojo pitagoras. Jis sudarytas iš dviejų graikiškų žodžių: ‘filo’-myliu ir ‘sofo’- išmintis. Taigi f-ija tai išminties meilė. Šių paieškų pabaiga yra mokslas . Taigi filosofija būtų mokslas . Bet ką tiria šis mokslas? Mes bandome skirti mokslus pagal jų objektus. Bet nėra objekto apie kurį nebūtų galima filosofuoti- greta gamtos filosofijos yra istorijos filosofija tačiau greta gamtos mokslo yra istorijos mokslas; - filosofinė estetikos disciplina tiria meną, kuris kartu yra menotyros ir meno istorijos objektas.

Filosofija apibrėžiama dvejopai: 1) kai filosofas žiūri į visumą tai filosofija apibrėžiama kaip pasaulio pažinimas, 2) kai į vidų (į aš) tai saobjektas – yra tai, į ką plačiausia prasme mokslininkai, menininkai, ideologai, teologai ir filosofai nukreipia savo pažintinę veiklą.

Tuo tarpo dalykas – yra tą objekto dalis, iškarpa, ištrauka, vaizdas, momentas, faktas. , kuri iš objekto išskiria pažintine veikla užsiimantis žmogus (mokslininkas, filosofas, ideologas).

Filosofija yra teoriniai svarstymai apie būties sąrangą ir apie teorines tos būties pažinimo sąlygas (t. Kas yra būtis ir kiek ją galima pažinti). Būtis yra bet koks egzistavimas (absoliučiai visa visuma). Filosofijos objektas skyla į aspektus: 1) būties esmę aiškinasi filosofijos aspektas, vadinamas ontologija; 2) gnoseologija – bendroji pažinimo teorija. Svarstant būties ir jos pažinimo problemas natūraliai iškyla klausimas ir apie pažįstantįjį subjektą, Žmogų.

  • Microsoft Word 132 KB
  • 2012 m.
  • 42 puslapiai (31195 žodžiai)
  • Universitetas
  • Filosofijos objektas, mokslas, dalykas ir uždaviniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofijos objektas, mokslas, dalykas ir uždaviniai. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-objektas-mokslas-dalykas-ir-uzdaviniai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 14 d. 15:08
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!