Filosofijos prasmė ir tikslas


Filosofijos prasmė ir tikslas. Įvadas. Dviprasmiška filosofijos padėtis žmogaus pasaulyje. Filosofija ir sofistika. Filosofija ir kultūra. Kultūra ir panhoministinė iliuzija. Filosofija kaip kultūros peržengimas. Filosofo vieta žmogaus pasaulyje. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Žodis „filosofija“ išvertus iš graikų kalbos reiškia „išminties meilė“. Filosofija – tai universalus mokslas apie bendruosius tikrovės sąrangos principus, mokslas apie vertybes, kritinė mąstymo ir pažinimo analizė. Filosofija atsirado, kai žmogui ėmė nepakakti tradicinių mitologinių atsakymų į jį jaudinančius klausimus. Terminas filosofija - pirmąkart randamas Pitagoro mokyme; kaip atskirą mokslą ją pirmą kartą išskyrė Platonas. Žymiausi filosofai: Sokratas, Platonas, Aristotelis (Antika, VII a. per. Kr. – VI a.), Aurelijus Augustinas, Tomas Akvinietis (Viduramžiai, VI a. – XIV a.), Dekartas, Hiumas, Kantas (Naujieji Amžiai, XVI a.- XIX a.), Nyčė, Kierkegoras, Heidegeris, Fregė, Vitgenšteinas, Raselas, Marksas, Adomo, Horkheimeris, Habernasas, Rawlsas, Dworkinas (Naujausieji Laikai, XIX a. – XXI a.). Šiame referate analizuosiu ir mėginsiu išsiaiškinti kokia yra filosofijos prasmė ir koks jos tikslas.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (2515 žodžiai)
  • Lele15
  • Filosofijos prasmė ir tikslas
    10 - 2 balsai (-ų)
Filosofijos prasmė ir tikslas. (2013 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-prasme-ir-tikslas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:34
×