Filosofijos priešistorė. Esminiai vakarų ir rytų filosofinės kultūros savitumai


Rytu ir vakaru filosofiju skirtumai. Rytų kultūros skirtumai. Rytu ir vakaru kulturu filosofijos skirtumai.

Filosofijos priešistorė. Esminiai vakarų ir rytų filosofinės kultūros savitumai. Įvadas. Kas yra filosofija? Rytų filosofija. Vedos. Indų filosofija. Čarvaka. Vardhamana. Buda. Kinų filosofija. Konfucijus. Laodzi. Modzi. Vakarų filosofija. Vakarų ir rytų filosofinės kultūros skirtumai. Išvada. Literatūrinis sąrašas.

Vienas seniausių tekstų žmonijos istorijoje – Vedos, datuojama vėliausiai 1200 m. pr. m. e. Jau vien dėl šios priežasties indų filosofija nusipelno ypatingo dėmesio. Tradiciškai Indijos filosofija skirstoma į astika, arba ortodoksines mokyklas, ir nastika, arba neortodoksines mokyklas. Toks skirstymas atsirado, kai pagrindinei tradicijai kilo principinių keblumų, - apie 600 – 200 m. pr. m. e. Ortodoksinės mokyklos yra tos, kurios bent formaliai pripažįsta Vedas kaip apreiškimą. Net šiandien Indijoje įprastas požiuris, kad Vedos yra dievų apreikštos ir apima visą žinojimą, tačiau tai nereiškia, kad žmonės tikrai jas skaito. Žodis „vedos“ nėra itin nuosekliai vartojamas, jo reikšmė gali svyruoti nuo tikrų Vedų knygų iki dieviškos ir transcendentinės apreiškainčios galios, kaip teigtų koks nors šiuolaikinis mąstytojas.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2672 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolis
  • Filosofijos priešistorė. Esminiai vakarų ir rytų filosofinės kultūros savitumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Filosofijos priešistorė. Esminiai vakarų ir rytų filosofinės kultūros savitumai. (2013 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-priesistore-esminiai-vakaru-ir-rytu-filosofines-kulturos-savitumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:34
×