Filosofijos raida. Konspektas


Kada zmogus pradeda filosofuoti. Ismintingas zmogus filosofijoje. Filosofijos raidos etapai. Krikscioniskosios filosofijos formavimasis. Tikros ir netikros egzistencijos samprata. Filosofija raidos etapai. Egzistencializmas:tikros ir netikros egzistencijos problema. Filosofija išmintingas žmogus. Tikros ir netikros egzistencijos. Filosofijos raidos etapai..

Filosofija kaip reiškinys. Filosofija ir mokslas. Filosofinių sistemų radimosi senovės graikijoje laikotarpis. Krikščioniškosios filosofijos formavimasis. Patristika. Filosofinė mintis brandžiais viduramžiais. Moralės teorija egzistencializmas. Tikros ir netikros egzistencijos smprata. Naujųjų amžių filosofinės sistemos.

Filosofija yra išmintis. Kas yra išmintingas žmogus? žmogus, kuris analizuoja žmogaus vidinius reiškinius išgyvenimus, jo vidines būsenas. O protingas žmogus tas kuris žino daug įvairios informacijos, mąsto šia diena. Išmintingas žmogus žiūri ir į praeitį ir į ateitį.

Anot karlo žmogus pradeda filosofuoti tada kai yra ribinėje situacijoje: tai gali būti *pasaulio nepatikimumas, * artimo žmogaus netektis, praradimas * mirties baimė. Pagrindinis klausimas kuris yra keliamas filosofijoje yra kodėl.

Mūsų visuomenė labiausiai vadovaujasi susikurtais stereotipais. Blondė durna, visi vyrai kiaulės ir pafilosofija yra susijusi su religine pasaulėžiūra. Religinė pasaulėžiūra yra pagrįsta su tikėjimu. Filosofai ieškodami atsakymų į religinius klausymus vadovaujasi moksliniais kriterijais, sąvokų apibrėžtumas. Panašumai: darbai ir klausimai turi būti originalūs ir jie yra ilgaamžiai. Skirtumai: menininkas vadovaujasi vaizduote o filosofas vadovaujasi moksliniai kriterijais, loginiais argumentais, aiškiomis sąvokomis.

Filosofija yra kaip tyrimo objektas. Filosofų darbus gali visi mokslai yra specialiej isskyrus filosofiją. Vanduo yra gyvybės šaltinis ,teigia filosofai, iš fiziniu egzistavimo saltinių. Specilaliųjų mokslų metodai - gamtos mokslų stebėjimas (stebi is šalies) aprašo ir daro iš duomenų išvadas. Sukuriamos specialios sąlygoss eksperimentams. Filosofai gali sukritikuoti kito filoparmenidas – amžius prieš kristų. Nebuvo natūralus filosofas. Jis neįžvelgė pasaulyje kintamumo. Anot jo pasaulis yra vientisas ir nedalus, pastovumas – esminė pasaulio savybė. Tikrasis pasaulis nebuvo realus. Būtis yra tai kas yra. Ir visa ko pradas yra būtis. Yra tolydi, vientisa, amžina, pastovi. Būties požymiai .

Būtį galima suvokti tik mintimis, jusliškai apčiuopti neįmanoma. Dedukciniu metodu vadovaudamasis jis išveda būties egzistavimą. Dedukcini visuomeninidemokritas – amžius prieš kristų. Universalus mokslininkas. Pažiūros – šiuolaikiškos. Atomistinę teoriją, kurią pateikė materealistinį pasaulio aiškinimą. Jis teigia, kad pasaulis yra sudarytas iš atomo. (5 amž. Pr. Kr. Atomai skiriasi kokybiškai forma, padėtis, tvarka. Visuotinė atomų savybė yra judėjimas(juda tuštumoje. ) žmogaus sielą sudaro subtilesni atomai. Sielos sudaryti atomai nemiršta. Pirmenybę teikia racionaliam pažinimo būdui – kalbėdamas apie pasaulio pažinimą. Demokritas išskiria du pasaulio pažinimo būdus : racionalų kai kalbama apie būtį yra aiškinama pasaulio kilmė. Materealizmas – kai filosofas būtį kildiną iš materealaus prado.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (3262 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kazimieras
  • Filosofijos raida. Konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Filosofijos raida. Konspektas. (2011 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-raida-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:45
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo