Filosofijos samprata ir prigimties problema


Filosofijos prigimties problema. Filosofijos ir mokslo santykis. Filosofijos reikšme šiuolaikiniam žmogui. Filosofija ir pasaulėžiūra. Filosofijos objekto problema. Filosofijos vertes klausimas. Ontologine problematika Pasaulio pradų paieška. Būties samptara ir jos raida antikoje. Krikščioniškosios teorijos atsiradimas. Dievas pasaulio esmė ir kūrėjas. Ontologines pažiūros renesanse.


Juozas grinius transcendencija- būtis gali buti prieinama tiktai išejimu už patirties, visos tikroves peržengimu.

Spekuliatyvumas- rodo kad filosof yra gryna teorija, turinti savaimine verte.

A.Šliogeris- niekas kitas išskyrus filosofija negali patenkinti žmogaus proto,bet pats pasitenkinimas nera galutinis. Filosofija egzistuoja tik prasidedama ir niekada nesibaigdama, todel filosofijos kelias ne kylanti linija o nuolatinis sugrižimas į ta pati taška, kuris yra nuolant atsinaujinanti pradžia ir niekada nesibaigianti pabaiga.

Moksle pažanga galima nes yra galimas mokslo pažinčių perdavimas iš kartos į kartą, o filosofijoje pažanga negalima nes negalimas pažinčių perdavimas. Filosofai šviečia tarsi vieni žiburiai nieko neperimdami ir nieko neperduodami. Moslines pažintys yra fakto tiesos, jos atskleidžia tikroves faktiškumą. Filosofijos pažinties tiesos yra prasmes tiesos.

Ji apibrežia žmogaus vieta visatoje. Ji ikunija nuolatinius žmogaus siekius.

Pasaulėžiūra- pažiūrų į pasauli sistema. Ja turi kiekvienas žmogus. Kaip jis supranta dorove, tiesa, nuostatus, atskleidžia vertybines orientacijas. Filosofija pateikia žmogui argumentus, kuriais rementis jis apsisprendžia, suklosto vienokia ar kitokia pasaulio ar gyvenimo samprata.

Senoves Graikija- objektas visa tikrove. Butis- mater prigimties daykas arba dvasinio pobūdžio- taiobjektas dvasine prigimtis. Tie skirtumai suskirste filosofija į dvi stovyklas: materialistus ir idealistus, bet vienas klausimas jiems liko tas pats- kas yra butis. Pasaulio vienove- buvo to laiko objektas ir sudare filos turini.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1176 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deima
  • Filosofijos samprata ir prigimties problema
    10 - 2 balsai (-ų)
Filosofijos samprata ir prigimties problema. (2018 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-samprata-ir-prigimties-problema.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 09:27
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo