Filosofijos santrauka


Ar mitologinis pasaulio aiškinimas buvo klaida ar būtina žmonijos įsitvirtinimo sąlyga? Kas būdinga mitologiniam žmogaus ir pasaulio aiškinimui? Kodėl antikinės civilizacijos sąlygomis mito autoritetas ėmė silpnėti? Kokios socialinės priežastys lėmė teorinio mąstymo reikalingumą? Kada atsirado filosofijos disciplina? ? (? Kas yra pasaulėžiūra? ? (? Kodėl Herakleitui priimtinesnis dinamiško pasaulio modelis? Kuo jis grindžia visuotiną pasaulio kintamumą? Kodėl Permenido įsitikinimu filosofijai rūpi ne daiktų sandaros , o būties klausimai? Demokritas atomistinis pasaulio modelisTaigi. Ar galima pasitikėti Demokrito išvystyta priežastingumo sąvoka? 84psl. Kokį skirtumą įžvelgia Protagoras tarp žmogaus ir gyvūnų? Ką Sofistai laiko gėrio kriteriju? Kodėl mąstymo kraštitinumai nutolina žmogų nuo laimės?

Aristotelis žmogaus laimę-aukščiausią gėrį-laikė užsiėmimą, darbą, kurį žmogus dirba iš prigimties. Darbas yra žmogaus laimė. O tikroji žmogaus prigimtis, remiantis Aristotelio racionalumu, yra protas. Todėl žmogus pasiekti laimę gali tik teoriniame mąstyme, kai tas mąstymas yra ne padrikas, ne chaotiškas, racionalus. O kai žmogus pradeda galvoti apie kraštutinumus, jo prote verda chaosas, jo mąstymas pasidaro nebe racionalus, todėl jis nebegali pasiekti laimės. Padrikai mąstantis žmogus, pagal aristotelį, yra nelaimingas žmogus. Todėl galima teigti, kad žmogus, mąstydamas ne racionaliai, o apie kraštutinumus, yra nelaimingas, nes didžiausia žmogaus laimė yra racionalus mąstymas.

  • Filosofija Špera
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (2789 žodžiai)
  • Liana
  • Filosofijos santrauka
    10 - 2 balsai (-ų)
Filosofijos santrauka. (2014 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-santrauka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 10:48
×