Filosofijos teorija


Filosofijos klausimai. Asmuo ir laisvė Ką reiškia būti laisvam.


Filosofija prasideda klausimais, kuriuos keliame, kai įprastas kasdienis pasaulis darosi nebe savaime suprantamas ir tampa problema. Tokie klausimai tiesiogiai paliečia kiekvieną. Žmogus pasmerktas klausti, nes jis yra nežinanti būtybė.

Filosofija neduoda materialinės naudos, nes filosofai siekia suvokti tobulą pasaulio esmę, kosmosą, t.y. suprasti, ką galima mylėti, kuo galima grožėtis, kas yra gera ir teisinga. Filosofija kilo iš Senovės Graikijos. Ji atspindi žmogaus siekimą atskleisti savo buvimo pasaulyje prasmę. O dažnas savo gyvenimą grindžia vien materialine ar finansine nauda, bet ne šimtmečių išbandyta dvasios stiprybe. Šiandien tarsi turime viską, ko tik užsigeidžiame. Tačiau širdimi jaučiame: visgi kažko trūksta. Materialinė nauda ir filosofija yra visiškai priešingi dalykai, todėl filosofija ir neduoda materialinės naudos.

Filosofai dažniausiai nesugeba prisitaikyti prie socialinės aplinkos manau, todėl, kad socialinė aplinka yra viskas kas yra Žemėje, o filosofai mąsto apskritai kas yra visoje visatoje, todėl filosofai ir nesugeba prisitaikyti prie socialinės aplinkos.

Suvokus, kas yra filosofavimas, suvokiama kas yra filosofija. Į klausimą nėra vieno atsakymo. Tie atsakymai yra įvairūs. Filosofavimas prasideda tada, kai žmogus savo mintimis bando peržengti mūsų kasdieninio gyvenimo ribas. Filosofija - tai sugebėjimas peržengti šio pasaulio ribas, bandymas išeiti už kasdieninio patyrimo ribų, Šis bandymas, šis sugebėjimas vadinamas transcendencija. Filosofija yra netiesioginis bandymas tai padaryti (pvz: mirtis yra tiesioginis). To dėka nuo pasaulio galima pažvelgti į būtį t.y. į to pasaulio esmę. Transcendencija yra tarsi tam tikras sukrėtimas ir to patirti pastoviai neįmanoma. Filosofija bandydama išeiti už tos ribos, daro tai tam, kad suvokti, patirti tą, išėjimą. Jei filosofija neperžengia tos veiklos pasaulio ribų, tai ji yra tik pseudofilosofija.

  • Filosofija Konspektas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1382 žodžiai)
  • Irma
  • Filosofijos teorija
    10 - 7 balsai (-ų)
Filosofijos teorija. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:17
×