Filosofijos testas (su atsakymais)


Filosofijos įvadas Testas Sąvokos „ filosofija “ kilmė ir reikšmė. Filosofijos ir mitologijos santykis. Kuris filosofijos apibrėžimas yra tiksliausias. Kokie filosofai vadinami „ ikisokratikais “? Kokia jų reikšmė filosofijos istorijai. Kuris teiginys apie „ ikisokratikus “ neteisingas. Kuris teiginys atspindi Sokrato filosofines pažiūras. Kokia yra Platono „ tikrovės “ samprata. Kokie yra esminiai viduramžių filosofijos bruožai? Kas būdinga Renesanso filosofijai. Naujųjų laikų XVI – XVIII. Vieni žymiausių filosofų buvo šie. Kokios filosofinės idėjos nesiejamos su Deckarteso filosofija. Kuris teiginys perteikia Immanuelio Kanto filosofines idėjas. Kuris teiginys klaidingai perteikia Nietzsche ‘ s filosofines idėjas. Kuris teiginys tiksliausiai išreiškia postmodernizmo esmę. Kokia yra „ simuliacijos “ proceso esmė Baudrillardo filosofijoje.


Žodis „filosofija“ kildinamas iš sen. graikų mitų, legendų ir epinių pasakojimų apie dievus ir didvyrius. Šis žodis reiškia harmoniją.

Žodis “filosofija” yra graikiškos kilmės. Sen. gr. kalboje veiksmažodis "philein" reiškia “mylėti”; “sophia” – “išmintis”. Filosofija dažniausiai apibrėžiama kaip „išminties meilė“.

Žodis „filosofija“ yra vienas sudėtingiausių žodžių mokslo istorijoje dėl savo gana miglotos kilmės ir daugiareikšmiškumo.

Filosofijos istorikai vieningai sutaria, kad filosofija yra mitologijos mokslo šaka.

Filosofija ir mitologija yra atskiros mokslo šakos, niekaip viena kitos neįtakojančios.

Bendriausia prasme filosofija yra mąstymo kritinė analizė (mąstymas apie mąstymą).

„Ikisokratikais“ vadinami visi sen. Graikijos filosofai, reikšmingai prisidėję prie filosofijos mokslo raidos. Visi jie pasižymėjo itin etišku elgesiu, vertybių puoselėjimu ir jaunimo ugdymu.

„Ikisokratikai“ dar kitaip filosofijos istorijoje vadinami „sofistais“ buvo labiausiai sen. Graikijos visuomenėje išsilavinę žmonės. Jie prisidėjo prie filosofijos populiarinimo visuomenėje, ieškojo laimingo gyvenimo formulės.

„Ikisokratikai“ nebuvo linkę keliauti po svetimus kraštus, nes manė, kad tai trukdo išmintingam, sutelktam tikro filosofo gyvenimui.

Tikrovė yra idėjų pasaulis (mąstymas), o realus kasdienybės pasaulis – tik šešėlių žaismas.

Nepaisant daugelio bandymų, Platonas „tikrovės“ sampratos savo metafizikoje iki galo taip ir neišplėtoja, palikdamas atvirą erdvę įvairioms interpretacijoms.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (773 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Filosofijos testas (su atsakymais)
    10 - 1 balsai (-ų)
Filosofijos testas (su atsakymais). (2019 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-testas-su-atsakymais.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 21:52
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo