Filosofinis mąstymas yra išvysti tai, kas yra nekasdieniška ir nepragamatiška


Kas yra filosofinis mastymas. Mastyti filosofiskai.

Filosofinis mąstymas yra pastanga atsiverti trancsendencijai pasaulyje arba siekis kasdienybės pasaulyje, kurį pavadiname lauku, išvysti tai, kas yra nekasdieniška ir nepragamatiška. Kas yra filosofija ir ką reiškia filosofuoti – vienas autentiškiausių ir sunkiausiai atsakomų klausimų, kuris neturi vieno apibrėžimo. Tai filosofijos klausimas, kuris ir yra šio mokslo esmė. Žmogus nuo pat savo atsiradimo stengiasi suvokti save aplinkoje ir suprasti savo kodėl jis gimė šioje žemėje, kodėl jis yra žmogus, o ne kokia nors kita būtybė.

Filosofija yra siekis kasdieniniame pasaulyje suvokti daiktus ne tokius, kokius mes juos matome, o tokius kokie jie galėtų būti mūsų pasąmonėje. Kasdieniški dalykai yra per daug paprasti, todėl siekdami suvokti visą gyvenimo esmę, mes turime pažvelgti giliau ir suvokti, kodėl keliame klausimus ir ieškome atsakymų, kodėl esame čia, šioje žemėje tokie, kokie esame, kokia mūsų paskirtis ir kodėl mes gimėme? Tai filosofiniai klausimai, į kuriuos bandome atsakyti tik susimąstę apie save prigimtį ir norėdami pakilti virš kasdienybės. Savo knygoje “Filosofijos likimas“ A. Šliogeris rašė:“ Vakaruose filosofija vis laidojama. Man tai juokinga. Prisirišu prie vienaskaitos pirmojo asmens: jeigu bandau papasakoti tai, ką matau, eidamas į dialogą su didžiaisiais mąstytojais, aš galiu tą pavadinti filosofija. Ji [filosofija] nemirė. Aš tą darau. Kai aš numirsiu, gal tada ir filosofija mirs, nežinau. Bet kol aš gyvas ir ji gyva, visi tie paistalai apie filosofijos pabaigą yra juokingi“. Mano nuomone filosofija yra tol didi, kol turime tokių nuostabių filosofų, kaip A. Šliogeris.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (1398 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Filosofinis mąstymas yra išvysti tai, kas yra nekasdieniška ir nepragamatiška
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Filosofinis mąstymas yra išvysti tai, kas yra nekasdieniška ir nepragamatiška. (2011 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofinis-mastymas-yra-isvysti-tai-kas-yra-nekasdieniska-ir-nepragamatiska.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo