Finansai ir finansų teisė konspektas


Biudzeto samprata ir reiksme. Finansu teises konspektas. Biudzetiniu teisiniu santykiu subjektai. Finansų samprata. Finansų teisės subjektų klasifikacija. Savivaldybių finansų kontrolės sistemos teisinis reglamentavimas. Finansu teisės konspektai. Viesuju finansu samprata europos sajungoje. Finansu kontrole igyvendinanciu instituciju sistema. Viesuju finansu teise.

Viešųjų finansų samprata. Finansų samprata, reikšmė ir funkcijos. Finansų sudėtis: viešieji ir privatieji finansai. Viešųjų finansų sąvoka. Finansų politikos samprata. Valstybės finansinės veiklos sąvoka, tikslas, uždaviniai. Valstybės finansinės veiklos formos. Lietuvos respublikos finansų sistemos esmė ir struktūra. Valstybės ir savivaldybių finansų sistemos, jų reikšmė. Finansų rinkos samprata. Finansų rinkos dalyviai. Pagrindinės finansų institucijos ir jų funkcijos. Finansų teisė ir finansiniai teisiniai santykiai. Finansų teisės vieta teisės sistemoje. Finansų teisės ypatumai ir ryšys su kitomis teisės šakomis. Finansų teisės šaltiniai. Finansų teisės normų sąvoka ir rūšys. Finansiniai teisiniai santykiai jų sąvoka ir rūšys. Finansų teisės subjektų klasifikacija. Finansų kontrolė. Finansų kontrolės sąvoka ir esmė. Finansų kontrolės tikslas, uždaviniai, funkcijos. Finansų kontrolės sistema: kontrolės aplinka, rizikos įvertinimas, kontrolės procedūros, informacinė sistema, ryšiai, monitoringas. Valstybės ir savivaldybių finansų kontrolės sistemos. Vidaus ir išorės kontrolės rūšys. Valstybės kontrolė ir valstybinis auditas. Vidaus kontrolė ir vidaus auditas. Išankstinė, einamoji ir paskesnioji finansų kontrolė. Finansų kontrolę įgyvendinančių institucijų sistema: specializuotos ir nespecializuotos kontrolės institucijos. Specializuotos kontrolės institucijos. Lietuvos respublikos biudžeto teisė ir biudžetinis procesas. Biudžeto samprata ir reikšmė. Biudžeto politika. Nacionalinio biudžeto samprata. Valstybės ir savivaldybių biudžetų teisinis reglamentavimas. Biudžetinių teisinių santykių subjektai. Valstybės ir savivaldybių biudžetų formavimo principai ir šaltiniai. Biudžeto deficitas. Biudžetinio proceso sąvoka ir struktūra. Valstybės iždo sąvoka. Valstybės rezervas. Biudžetinių įstaigų samprata. Nebiudžetinės įstaigų, išlaikomų iš biudžeto, lėšos. Valstybės ir savivaldybių biudžeto asignavimų paskirtis, valdytojai, jų teisės ir pareigos. Lietuvos respublikos vyriausybės rezervo fondas. Valstybės biudžeto tvirtinimo tvarka ir terminai. Savivaldybių biudžetų tvirtinimo tvarka ir terminai. Biudžetų vykdymas, kontrolė. Lietuvos respublikos nacionalinio biudžeto santykis su europos sąjungos biudžetu. Europos sąjungos regioninės politikos finansiniai instrumentai. Europos sąjungos struktūrinių fondų valdymo (administravimo) sistema. Europos sąjungos regioninės plėtros fondas: tikslai, uždaviniai, lėšų administravimas. Europos socialinis fondas. Europos žemė

Finansai – tai ne pačios piniginės lėšos, jie yra gamybos ir materialinių turtų paskirstymo kontrolės priemonė, skatinanti valstybės ir visuomenės vystymąsi.

Finansai ir finansiniai santykiai visada yra piniginiai santykiai, tačiau ne visi piniginiai santykiai yra finansiniai santykiai.

Jei finansų strategija yra santykinai stabili.

Teisinėje literatūroje klausimas dėl finansų teisės vietos teisės sistemoje, jos savarankiškumo yra labai ginčytinas. Vieni autoriai pripažįsta finansų teisę kaip savarankišką teisės šaką, kiti gi teigia, kad tai tik sąlyginai savarankiška teisės šaka; treti - kad tai dalis administracinės teisės; ketvirti - kad tai kompleksinė teisės šaka; penkti - kad tai atskira konstitucinės ir administracinės teisės dalis.

Tokia gausybė požiūrių paaiškinama tuo, kad suteikdami tam tikrą reikšmę teisės šakos dalyko teisinio reguliavimo išskyrimui, daugelis autorių skirtingai vertina pagalbinius kriterijus. Visų pirma, teisinio reguliavimo metodą, o taip pat valstybės suinteresuotumą, kad būtų reguliuojamas vienas ar kitas savarankiškos teisės šakos visuomeninių santykių kompleksas. Paskutiniais duomenimis finansų teisė laikoma savarankiška teisės šaka vakarų ir rytų Europos valstybėse; kitur atskiri institutai yra kaip atskiros teisės šakos.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2012 m.
  • 49 puslapiai (15866 žodžiai)
  • Universitetas
  • Petras
  • Finansai ir finansų teisė konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansai ir finansų teisė konspektas. (2012 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansai-ir-finansu-teise-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:08
×