Finansai ir kreditas Tarptautinių finansų globalizacija


Tarptautinių finansų globalizacija. Literatūros šaltiniai.

Tikslas: Aprašyti tarptautinių finansų globalizacijos atsiradimą bei įtaką pasaulio šalims. Uždaviniai: Išskirti globalizacijos privalumus ir trūkumus, aprašyti, kaip formavosi finansų globalizacija, palyginti šalių tarpusavio ryšius, susiformavusius dėl finansinės globalizacijos.

Finansinė globalizacija – tai stiprėjanti tarptautinė ekonominė integracija. Ji taip pat reiškia pasaulio šalių kapitalo judėjimo atvirumą ir vis glaudesnį tarpusavio bendradarbiavimą. Šiandienos investuotojai, kontroliuojantys pasaulio lėšas, klaidžioja po pasaulį ieškodami galimybių investuoti į naują verslą bei turtą, tokį, kaip nekilnojamasis turtas ar jau veikiančios kompanijos. Dėka globalizacijos ir technologijų savo lėšas kelių mygtukų paspaudimu galima perkelti į kitą pasaulio kraštą. Šitaip pasaulio šalys tampa susietos ir priklausomos viena nuo kitos finansiškai.

Galima išskirti daug globalizacijos teikiamų privalumų. Dėl globalizacijos sukeltos gerovės pasaulyje padidėjo pinigų kiekis, atsivėrė plačios investavimo galimybės. Dėka jos,  įmonės gauna galimybę lengviau patekti į naujas ir augančias rinkas ir naudotis finansavimo bei technologijų šaltiniais. Vartotojai gauna didesnę pigesnių prekių pasiūlą. Europos Komisijos vertinimu, maždaug penktadalis ES šalių gyvenimo lygio augimo per pastaruosius 50 metų yra globalizacijos nuopelnas.Įsigalėjus globalizuotoms rinkoms matoma tokia tendencija – sumažėjęs infliacijos ir nedarbo lygis, sėkmingas masinio skurdo mažinimas. Nuo 1980 metų skurdo zoną paliko apie milijardą žmonių.

  • Finansai Esė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (894 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerda
  • Finansai ir kreditas Tarptautinių finansų globalizacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Finansai ir kreditas Tarptautinių finansų globalizacija. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansai-ir-kreditas-tarptautiniu-finansu-globalizacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:10
×