Finansai


Grynoji dabartinė vertė (npv). Vekseliai, ju diskontavimas.

Vekseliai. Kliringas. Sąskaitos kreditavimas. Kokiomis sąlygomis suteikiamas sąskaitos kreditavimas. Diskontavimas. Kelioninių čekių privalumai ir ypatybės. Vekselis - vertybinis popierius, kuriuo jį išrašęs asmuo be sąlygų įsipareigoja tiesiogiai ar netiesiogiai sumokėti tam tikrą pinigų sumą vekselyje nurodytam asmeniui pats arba įsako tai padaryti kitam. Diskontavimas yra būsimųjų pinigų dabartinės vertės nustatymas. Diskontuodami gauname būsimosios vertės dabartinę vertę, todėl dabartinė vertė dažnai vadinama diskontuota verte. Grynoji dabartinė vertė (npv - net present value) yra sąvoka, naudojama biudžetų sudaryme ir investicinių projektų vertinime. Grynoji dabartinė pinigų srauto vertė gaunama diskontuojant visus tiek teigiamus, tiek neigiamus pinigų srautus taip sužinant dabartinę jų vertę, ir juos sudedant. Šis metodas atsižvelgia į tai, jog (teigiamas) pinigų srautas dabar yra vertingesnis už pinigų srautą ateityje.

Sąskaitos limitas – nustatyta maksimali debetinė (neigiamą) kliento sąskaitos suma, kuri paskaičiuojama nuo paskutinių 6 (šešių) mėnesių kreditinės kliento banko sąskaitos apyvartos.

Sąskaitos limitas automatiškai dengiamas iš įplaukų į kliento banko sąskaitą.

Vienkartinio sąskaitos limito terminas – nustatytas tam tikras dienų skaičius, kurio metu klientas gali naudotis sąskaitos limitu ar jo dalimi. Šis terminas pradedamas skaičiuoti nuo faktinio naudojimosi sąskaitos limitu ar jo dalimi dienos ir baigiasi paskutinę termino dieną. Termino trukmė iki 30 dienų.

Sąskaitos kreditavimo sutartis sudaroma ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui.

( diskontavimas: dabartinė vertė=būsimoji vertė-palūkanos.

Diskonto norma yra palūkanų už nustatytą laiko vienetą ir vertės laiko vieneto pabaigoje santykis.

nepanaudoti čekiai. Nepanaudotus čekius Banke DnB NORD bankas galima lengvai iškeisti į pinigus.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (889 žodžiai)
  • Saulė
  • Finansai
    10 - 3 balsai (-ų)
Finansai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 17 d. 11:31
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo