Finansavimo šaltiniai ir jų panaudojimas AB Linas agro


Įvadas. Investicijos ir jų reikšmė įmonės veikloje. Apyvartinio kapitalo valdymo politika. Trumpalaikio finansavimo šaltiniai. Prekybinis kreditas. Susikaupiantys įsipareigojimai. Trumpalaikės banko paskolos. Kitos trumpalaikio finansavimo formos. Ab „Linas agro“ finansavimo šaltiniai. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas- susipažinti su AB “Linas Agro” trumpalaikio finansavimo šaltiniais ir jų panaudojimo galimybėmis įmonės investicinėje veikloje.

Darbo uždaviniai:

Aptarti investicijas, jų reikšmę įmonių veikloje;

Apibūdinti įmonių finansinio kapitalo valdymo politiką;

Aprašyti visus įmanomus trumpalaikio finansavimo šaltinius;

Nustatyti AB “Linas Agro” vidinius ir išorinius finansavimo šaltinius.

3. Nuosaiki politika užima tarpinę padėtį tarp šių dviejų.

Įsiskolinimas tiekėjams. Tai neoficialus kreditas. Jo suteikimas grindžiamas mokėjimų istorija ir pirkėjo kreditingumu. Todėl reikia stengtis išlaikyti gerą reitingą, nes kitaip tokį kreditą gauti bus sunku;

Prekybinis kreditas turi kaštus. Kalbant apie prekybinio kredito kaštus svarbu skirti matomus ir užslėptus kaštus. Matomus kaštus galima tiesiogiai išmatuoti (apskaičiuoti). Tuo tarpu užslėptus kaštus daug sunkiau įvertinti. Pavyzdžiui gali būti kredito reitingas. Jį įvertinti pinigais sunku, tačiau pripažinti jo įtaką maksimizuojant akcininkų naudą yra būtina. Taip pat reikia skirti punktualius ir uždelstus mokėjimus. Punktualiai sumokėti - reiškia sumokėti reikiamu laiku. Tai gali būti atlikta arba piniginės nuolaidos galiojimo laikotarpiu, arba iki to laiko, kai reikia apmokėti kreditą, jei nuolaidos nėra siūloma. Jei nuolaida yra siūloma, bet ja nepasinaudojama, arba jai sumokama vėliau, jau praėjus tai datai, kai reikėjo apmokėti, tada apmokėjimas yra uždelstas. Tačiau jis nebūtinai reiškia pavėluotą: jei siūloma nuolaida nėra pasinaudojama, tai mokėjimas yra uždelstas, bet nepavėluotas.

Konfidencialusis (tylusis) faktoringas atlieka tik kai kurias operacijas, perkant įsipareigojimu. Šis faktoringas leidžia klientui sureguliuoti pinigų srautus. Faktorius yra tik tiekėjo mokumo garantas.

Faktoringą firmos gali naudoti nuolatos (pagal ilgalaikes sutartis) arba tam tikram tikslui (pagal vienkartinę sutartį). Dažniausiai faktoringas naudojamas nuolatos. Faktoriai gali padėti firmai vykdyti jos prekybos kredito politiką.

Yra dvi faktoringo kaštų (mokesčių) rūšys: komisiniai (faktoringo mokestis) ir palūkanos už išankstinį mokėjimą. Komisiniai paprastai būna 1-3 proc., priklausomai nuo rizikingumo. Palūkanos nustatomos pagal vyraujančias palūkanų normas, pridedant 4-6 proc.

Komerciniai vertybiniai popieriai. Įmonė gali investuoti į kitų įmonių išleistus komercinius vertybinius popierius.

Pagal nuosaikiąją trumpalaikio turto finansavimo politiką sezoniniai turto svyravimai yra finansuojami trumpalaikėmis paskolomis, o nuolatiniai elementai – ilgalaikėmis paskolomis arba savininkų nuosavybe. Agresyvioji finansavimo politika yra tada, kai įmonė ilgalaikėmis paskolomis ar savininkų nuosavybe finansuoja visą savo ilgalaikį turtą, o trumpalaikiai kreditais – dalį arba visą nuolatinį trumpalaikį turtą. Trečioji finansavimo politika yra konservatyvioji. jai esant ilgalaikiai finansavimo šaltiniai naudojami visam nuolatiniam trumpalaikiam turtui ir daliai arba visai sezoninei paklausai finansuoti. Konservatyvioji trumpalaikio turto finansavimo politika yra labai svarbi, bet investuojant savininkui užtikrina mažesnį pelningumą.

Trumpalaiki turta sudaro atsargos, debitoriniai įsiskolinimai, pinigai ir jų ekvivalentai, bei kitas trumpalaikis turtas. Trumpalaikio turto finansavimo šaltiniai:

„Linas Agro“ yra akcinė bendrovė, taigi ši įmonė priklauso nuo savo akcininku. Žemiau pateikiama pagrindiniai akcininkai, nuosavybės teise turintys ir valdantys AB „Linas Agro“ įstatinį kapitalą.

Subsidijos – tai valstybės teikiama parama (pašalpa) iš valstybės biudžeto, gamintojams ar kurios nors prekės vartotojams. Subsidijos laikomos nuosavu finansavimo šaltiniu, nes laikomos kaip negrąžintina parama.

Kredito institucijų paskolos tai dažniausiai iš bankų gaunamos ilgalaikės ir trumpalaikės paskolos. Kredito institucijos yra antros pagal svarbą (po komercinio kredito) teikiant trumpalaikį finansavimą.

Nepaskirstytas pelnas yra akcininkų nuosavybė, o grynasis pelnas – tai lyg savotiškos palūkanos už tai, jog įmonė naudojosi akcininkų investuotais pinigais. Jeigu akcininkai nusprendžia pelną reinvestuoti, tai vertinama kaip akcininkų galimybę investuoti pinigus į kitas akcijas, obligacijas, nekilnojamą turtą.

Nepaskirstytas pelnas 2004 m. buvo – 9331765 Lt, o 2005 m. – 7790622 Lt.

Susikaupusiu įsiskolinimu laikome bet kurį nuolat pasikartojantį trumpalaikį įsiskolinimą. Pavyzdžiui: įsiskolinimas pagal darbo užmokestį ir mokesčių mokėjimą. Šis finansavimo šaltinis yra santykinai „pigus“, nes nemokamos apibrėžtos palūkanos. Tačiau įmonė negali laisvai valdyti šio finansavimo šaltinio, nes atlyginimų ir mokesčių mokėjimo terminus nustato įstatymas.

AB „Linas Agros“ daugiausiai naudojasi išoriniais finansavimo šaltiniais, o pelnas yra skiriamas išmokėti akcininkams dividendus, taigi jo nelieka finansuoti įmonei.

  • Microsoft Word 93 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (5027 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Finansavimo šaltiniai ir jų panaudojimas AB Linas agro
    10 - 10 balsai (-ų)
Finansavimo šaltiniai ir jų panaudojimas AB Linas agro. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansavimo-saltiniai-ir-ju-panaudojimas-ab-linas-agro.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 01:31
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo