Finansinė analizė AB "Vilkyškių pieninė"


Įvadas. Įmonės charakteristika. Balanso ataskaitos dinamikos analizė. Balanso ataskaitos struktūros analizė. Pelno (nuostolių) ataskaitos dinamikos analizė. Pelno (nuostolių) ataskaitos struktūros analizė. Finansinio statuso analizė. 2012-2014m. mokumo ir likvidumo rodikliai. Įmonės bankroto tikimybės nustatymas. Finansinio rezultato analizė. Pelningumo, išlaidų lygio rodikliai (2012-2014m. ). Išlaidų lygio rodikliai 2012-2014m. Veiklos efektyvumo analizė. Įmonės rinkos vertės analizė. Ab „Vilkyškių pieninė“ veiklos problemos ir pasiūlymai. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Pelno (nuostolių) ataskaitos 2012-2014m. Balanso ataskaitos 2012-2014m.


Finansinė analizė, kaip savarankiškas mokslas, susiformavo tik Xxa. pradžioje. Tačiau jau nuo XIII amžiaus bankuose buvo atliekama turto ir įsipareigojimų analizė.

Įmonės veiklos analizė nėra griežtai reglamentuota ir

privaloma įmonėse, tačiau šiomis dienomis analizuoti įmonės veiklą, peržvelgti ataskaitų duomenis ir ieškoti būdų kaip juos koreguoti į gerąją pusę – įmonių kasdienybė.

Finansinė analizė svarbi ne tik įmonių vadovams ar ten

dirbantiems asmenims, tačiau kartais įmonės finansinę analizę gali atlikti ir išoriniai vartotojai, norėdami sužinoti kiek pasirinkta įmonė stabiliai dirba ir yra patikima kaip partneris.

Nuosekli ir teisinga įmonės veiklos analizė padeda kontroliuoti

veiklos srtisi, padėti išvengti finansinių problemų ar bankroto tikimybės, nustatyti pelningiausias įmonės sritis ir sklandžiau bendradarbiauti su kreditoriais.

įmonės veiklos rezultatą, yra balansas ir pelno (nuostolių) ataskaita.

AB „Vilkyškių pieninė“ yra stambus tiekėjas ne tik Lietuvos

šalyse. Šios įmonės produkcija puošia visų didžiųjų prekybos centrų lentynas. Unikalu tai, kad gaminamos produkcijos spektras labai platus ir įvairus, kas padeda įtikti net ir išrankiausiam vartotojui.

tai nėra sparčiai augančios įmonės balanso ataskaitos, kadangi per metus viso turto vertė padidėjo tik 15,44 proc., o ilgalaikio turto tik 1,32 proc. Įmonė investavo daug į nematerialų turtą, kurio vertė padidėjo 73,20 proc., tačiau neteko labai daug finansinio turto, net 95,62 proc. Trumpalaikio turto struktūroje galima įžvelgti padidėjusį atsargų kiekį 62,33 proc, kas rodo, kad galbūt padidėjo įmonės pardavimai, todėl didinama atsargų vertė.

Problemiška sritis – pirkėjų įsiskolinimas, jis padidėjo net 69,26 proc.

Įmonė turėtų rūpintis pirkėjų įsiskolinimų mažinimu.

įmonėje augo nežymiai 37,91 proc. Tokį padidėjimą lėmė tik ankstesniais ir finansiniais metais uždirbtas pelnas. Trumpalaikiai įsipareigojimai didėjo, ypač tai lėmė kitos mokėtinos sumos (+131,22 proc. ).

įžvelgti, nors ir mažą, tačiau ilgalaikio turto augimą +8,18 proc. Bet pažvelgus į ilgalaikio turto struktūrą, yra didelis finansinio turto sumažėjimas (-16,46 proc.). Net ir šiais metais įmonė nėra sparčiai auganti. Trumpalaikio turto įmonė turi beveik tiek pat kiek praėjusiais metais, jo padaugėjo tik 4,84 proc. Tai mažas padidėjimas, tačiau džiugu, kad 10,08 proc. sumažėjo pirkėjų įsiskolinimas, buvo priimti teisingi sprendimai.

įmonėje šiek tiek paaugo (16,05 proc. ) tačiau kaip ir praėjusiais metais, paaugo dėl uždirbto pelno. Geras ženklas, kad sumažėjo įmonės ilgalaikiai įsipareigojimai – 8,61 proc. Įsipareigojimų vertę metai iš metų didina kitos mokėtinos įmonės sumos, skolos 11,72 proc.

Įmonėje nuolat kinta turtas ir įsipareigojimai bei jų struktūra. Suprasti kaip šie rodikliai kinta galima tik analizuojant balanso ataskaitos duomenis. Vienas iš analizės būdų yra struktūrinė (vertikalioji) balanso analizė, kuri padeda įvertinti pokyčius įmonėje ir jų svarbą. Ši analizės rūšis naudinga, nes įmonės vadovai ir kiti atsakingi asmenys mato kur yra įmonės silpnos vietos ir ką galima keisti, tai visai nesunku spręsti apskaičiavus visus rodiklius.

nedaug, ilgalaikis turtas praėjusiais metais sudarė 77,36 proc. įmonės turto, o finansiniais metais jis sumažėjo iki 67,90 proc. Atitinkamai padidėjo trumpalaikio turto dalis finansiniais metais. Šį padidėjimą labiausiai lėmė pirkėjų įsiskolinimas +15,32 proc. ir atsargų punkto padidėjimas 16,65 proc.

finansuojama tiek nuosavu, tiek skolintu kapitalu. Finansiniais metais nuosavu kapitalu buvo finansuojama 39,11 proc. turto, tai rodo, kad sutrikus įmonės atsiskaitymams ir padidėjus įsiskolinimams gali būti skelbiamas bankrotas. Įmonei labai svarbu būti mokiai ir laiku atsiskaityti su kreditoriais bei vykdyti visus finansinius įsipareigojimus.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 562 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (5718 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Finansinė analizė AB "Vilkyškių pieninė"
    10 - 7 balsai (-ų)
Finansinė analizė AB "Vilkyškių pieninė". (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansine-analize-ab-vilkyskiu-pienine.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:32
×