Finansinė analizė aprašymas


Įmonės finansinės analizės esmė. Įmonės finansinės analizės reikšmė, tikslai. Įmonės finansinės analizės esmė. Įmonės finansinės analizės reikšmė, tikslai. Finansinės analizės tyrimo būdai. Bendri ekonominiai. Matematiniai. Psichologiniai. Grafiniai. Specifiniai. Procentais - ((TN-TN-1)/ TN-1)*100%. Ilgalaikių skolų padengimo grynaisiais pinigų srautais koeficientas. Pardavimo savikaina*. Turto panaudojimo efektyvumas (pelningumas). Kontroliniai klausimai.


Investuotojus (esamus ir galimus akcininkus) domina tokie dalykai, kaip jų investuotų lėšų, t.y. akcijų, nuosavo kapitalo uždirbtas pelnas, dividendai ir pan. Pagal finansinės analizės teikiamą informaciją, jie gali spręsti, ar pirkti, ar parduoti, ar laikyti akcijas.

Kreditoriams, tiekėjams svarbi įmonės finansinės būklės stabilumas, būtent tai, ar įmonė sugeba vykdyti atsiskaitymus: padengti įsipareigojimus bankams, skolas tiekėjams už gautas prekes, medžiagas, žaliavas.

Įmonės darbuotojų interesai – tai darbdavio stabilumas ir pelningumas, veiklos perspektyvos, t. y. sugebėjimas laiku mokėti darbo užmokestį, galimybės jį padidinti, socialinės paslaugos ir pan.

Klientams (pirkėjams) svarbu įmonės produkcijos ar paslaugų kainų pagrįstumas, tiekimo, atsiskaitymo sąlygos, kurios susiję su įmonės finansine būkle.

Finansų analitikai ir konsultantai, kuriems finansinės informacijos analizė yra jų darbo pagrindas.

Valstybinės įstaigos (mokesčių inspekcija, statistikos departamentas ir pan.), kurioms įmonės privalo teikti finansinę informaciją. Šią informaciją valstybinės organizacijos naudoja formuodamos valstybės ekonominę politiką.

Vyriausybei svarbu, kad įmonė atsiskaitytų su biudžetu, t. y. laiku ir teisingai mokėtų priklausančius mokesčius, vykdytų savo veiklą vadovaudamasi šalyje veikiančiais įstatymais bei kitais teisiniais aktais.

Visuomenę, žurnalistus domina įmonės veiklos tendencijos, naujausi pokyčiai.

Taigi, siekiant atlikti įmonės finansinę analizę reikia surinkti ir išnagrinėti tam tikrą ekonominę informaciją.

Finansinės analizės šaltinius galima sugrupuoti taip:

Finansinės apskaitos galutinis produktas – finansinė atskaitomybė: balansas, pelno (nuostolių) ataskaita, pinigų srautų, nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita ir aiškinamasis raštas.

investiciniams projektams įvertinti ir kt.

Finansinę analizę gali atlikti įvairios institucijos, jos teikiama informacija domisi įvairūs vartotojai ir jie turi įvairių tikslų. Pavyzdžiui, įmonės vadovai suinteresuoti savo įmonės pelningumu, finansiniu stabilumu, veiklos efektyvumu ir pan. Mokesčių inspekcijos, statistikos departamentas, bankai ir kt. vartotojai turi savo tikslų tiriant įmonių finansinę informaciją. Todėl finansinės analizės organizavimas priklauso nuo įmonės tikslų ir nuo to, kas ją atlieka.

numatytais tam tikrais parametriniais rodikliais,

S1 = A/B; S2 = A+B/B; S3 = A-C/ A+B ir t.t.

Pasak Jono Mackevičiaus, apyvartinis kapitalas – tai trumpalaikis turtas, likęs įmonės žinioje sumokėjus per vienerius metus mokėtinas sumas ir trumpalaikius įsipareigojimus.

Antruoju būdu apyvartinis kapitalas gali būti apskaičiuojamas:

Pastovus (pagrindinis) kapitalas = Nuosavas kapitalas + Ilgalaikiai įsipareigojimai

Labai greito trumpalaikio mokumo koeficientas apskaičiuojamas:

Ilgalaikės skolos padengimo koeficientas gali būti skaičiuojamas taip:

Taigi, įmonės veiklos efektyvumą geriausiai apibūdina:

Finansinės ir investicinės veiklos sąnaudų lygį galima apskaičiuoti ir kitu būdu:

Atsargų apyvartumas (dienomis) + Debitorinio įsiskolinimo apyvartumas (dienomis) – Kreditorinio įsiskolinimo apyvartumas (dienomis)

Saldinis metodas, kai iš pelno pokyčio bendrosios sumos atimamos apskaičiuotos sumos pagal konkrečius veiksnius.

Analizuojant pardavimų pelningumą gali būti skaičiuojamas ir įprastinės veiklos pelningumas:

  • Apskaita Aprašymas
  • Microsoft Word 114 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 57 puslapiai (14891 žodžiai)
  • Kristina
  • Finansinė analizė aprašymas
    10 - 8 balsai (-ų)
Finansinė analizė aprašymas. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansine-analize-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 16:44
×