Finansinė analizė


Finansines informacijos saltiniai. Absoliutus finansiniai rodikliai. Santykiniu rodikliu esme. Imones finansines analizes isvados. Finansines analyzes saltiniai. Įmonės finansinių rodiklių analizė. Finansines analizes informaciniai saltiniai. Finansu informacijos saltiniai. Finansines analizes informacijos saltiniai. Finansiniai koeficientai kursinis.

Turinys. Įvadas. Finansinė analizė. Finansinės informacijos šaltiniai. Įmonės finansinės analizės metodai. Finansiniai santykiniai rodikliai. Įmonės charakteristika. AB “Teo” finansinė analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Kiekviena įmonė, vykdydama savo veiklą, susiduria su įmonės finansų problemomis: finansavimo, investavimo, finansų bei rizikos valdymo. Finansinės analizės pagalba, taikant santykinius rodiklius [1 san­ty­ki­nių ro­dik­lių sis­te­ma – tai vie­na iš pa­grin­di­nių įmo­nės fi­nan­si­nės pa­dė­ties ir veik­los re­zul­ta­ty­vu­mo įver­ti­ni­mo prie­mo­nių, ku­ria ga­li nau­do­tis vi­si fi­nan­si­nės at­skai­to­my­bės duo­me­nų var­to­to­jai: įmo­nių va­do­vai, ak­ci­nin­kai, kre­di­to­riai ir kt. ], galima sudaryti atskirą rodiklių sistemą, kuri įmonėje efektyviai vertintų jau minėtas įmonės finansų funkcijas. Dažniausiai rodikliai apima visas įmonės veiklos sritis ir teikia informaciją apie jas, todėl šios informacijos vartotojai gali spręsti, ar tinkamai įgyvendinti užsibrėžti veiklos tikslai ir jeigu ne, imtis veiksmų situacijai pagerinti.

Būtent todėl, kad santykiai rodikliai yra pagrindiniai efektyvios analizės elementai, savo darbe juos pristatysiu analizuojant konkrečios įmonės (ab teo) atskiras veiklos sritis bei jų rezultatus. Jais remiantis, įmonės finansų vadovas galės analizuoti jau priimtus ir apsvarstyti ateities finansinius sprendimus, bei jų pagalba tinkamai valdyti įmonės finansų funkcijas.

Kadangi finansiniai rodikliai turi būti aiškiai susieti su įmonės vizija, misija ir tikslais, savo darbe dėmesį kreipsiu AB teo užsibrėžtus siekius, konkrečiai jiems pritaikydama rodiklius, taip sudarydama efektyvią įmonės veiklofinansinė analizė – būdas tinkamai  įvertinti  įmonėje sukauptą informaciją. Atliktos finansinės analizės teikiama informacija padeda nustatyti įmonės veiklos finansinius aspektus, įvertinti esamą padėtį ir ateities perspektyvas; leidžia įvertinti, ar praeityje priimti sprendimai tikslūs; leidžia daryti išvadas apie jos veiklą, lyginti įmonės rezultatus su konkurentais, praėjusiais finansiniais metais ir taip įvertinti įmonės finansinius pranašumus bei trūkumus. Finansinės analizės metu yra apskaičiuojami įvairūs absoliutūs ir santykiniai rodikliai, kurių pagrindu yra sprendžiama apie įmonės pelningumą, likvidumą, mokumą, apyvartumą ir pan.

Nė viena finansinė analizė neapsieina be finansinių koeficientų arba santykinių rodiklių panaudojimo. Tai grindžiama tuo, kad koeficientai parodo santykį tarp tam tikrų dydžių, ko negali parodyti absoliutūs rodikliai.

Finansinės analizės esmė – nenukrypti nuo įmonės finansų funkcijų (finansavimo, investavimo, rizikos valdymo, įmonės valdymo).

  • Microsoft Word 240 KB
  • 2011 m.
  • 19 puslapių (3345 žodžiai)
  • Universitetas
  • Katerina
  • Finansinė analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansinė analizė. (2011 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansine-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 04:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo