Finansinė apskaita: mažų, vidutinių ir didelių įmonių palyginimas


Finansinė apskaita mažų, vidutinių ir didelių įmonių palyginimas. Įmonių kategorijos. Labai mažos įmonės. Mažos įmonės. Vidutinės ir didelės įmonės. Finansinių ataskaitų rinkiniai. Palyginimo kriterijai. Finansinių ataskaitų skaičius. Balanso ataskaitos skirtumai. Balanso ataskaitos panašumai.


Labai mažoms įmonėms taikomą trumpos formos balansą sudaro vos kelios esmę atskleidžiančios eilutės. Yra išskiriamos turto rūšys, tačiau smulkesnės kategorijos labai abstrakčios. Ilgalaikis turtas išskiriamas tik į materialųjį turtą ir kitą ilgalaikį turtą, o trumpalaikis – į atsargas ir kitą trumpalaikį turtą. Nėra išskirtų nuosavo kapitalo kategorijų.

Standartinė balanso forma yra papildyta naujomis eilutėmis, detaliau atskleidžiamos kategorijos. Detaliau, pagal rūšis pateikiamas nematerialusis turtas, materialusis turtas, finansinis turtas, kitas ilgalaikis turtas, atsargos, per vienus metu gautinos sumos, trumpalaikės investicijos ir pinigai ir pinigų ekvivalentai ir detalizuotas nuosavas kapitalas pagal kiekvieną kategoriją.

Trumpo ir sutrumpinto balanso formose panašiai yra atskleidžiamos mokėtinos sumos ir įsipareigojimai. Jos išskirtos į per vienus metus mokėtinas sumas ir po vienų metų mokėtinas sumas. Taip pat visose balanso formose yra sukauptos sąnaudos ir ateinančių laikotarpių pajamos.

Tiek trumpo, tik sutrumpinto balanso, tiek standartinio balanso formoje parodomas ilgalaikis turtas, kuriame išskiriamas materialusis turtas, kitas ilgalaikis turtas. Taip pat trumpalaikis turtas, kuriame išskiriamos atsargos, nuosavas kapitalas, dotacijos, subsidijos ir atidėjiniai.

Pelno (nuostolių) ataskaitoje yra eilutės - pardavimo pajamos ir pardavimo sąnaudos, o trumpojoje yra išskirtos pardavimo pajamos ir kitos pajamos, o pardavimo sąnaudų visiškai nėra išskirta.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (850 žodžiai)
  • Universitetas
  • Goda
  • Finansinė apskaita: mažų, vidutinių ir didelių įmonių palyginimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansinė apskaita: mažų, vidutinių ir didelių įmonių palyginimas. (2019 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansine-apskaita-mazu-vidutiniu-ir-dideliu-imoniu-palyginimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 13:52
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo