Finansinė apskaita


Pagrindine apskaitos lygybe. Kaip isreiskiama pagrindine apskaitos lygybe. Finansine lygybe. Kaip issreiskiama pagrindine apskaitos lygybe?. Kiekybinė apskaita. Finansinė apskaita priedai. Ūkio apskaitos lygybe kas tai. Apskaitos itaka nuosavo kapitalo apskaitoje. Finansinė apskaita 2.

Apskaita. Apskaitos teikiama informacija. Finansinė ir valdymo apskaita. Apskaitos informacijos vartotojai. Įmonių organizacinės - teisinės formos ir jų įtaka apskaitos sistemai. Matavimo vienetai, jų taikymo apskaitoje galimybės. Apskaitos objektas. Pagrindinė apskaitos lygybė. Įmonės turto ir nuosavybės struktūra. Pajamos, sąnaudos, išlaidos. Jų įtaka pagrindinei apskaitos lygybei. Apskaitos pagrindiniai elementai. Balansas. Uždaviniai. Sąskaitos ir dvejybinis įrašas. Įmonės apskaitos ciklas. Bendrieji apskaitos principai (bap). Ilgalaikio turto apskaita. Ilgalaikio materialiojo turto (imt) nusidėvėjimo apskaita. Nuosavo ilgalaikio materialaus turto (imt) remonto darbų apskaita. Ilgalaikio materialiojo turto (imt) nurašymo apskaita. Nematerialiojo turto (nt) apskaita. Atsargų apskaita. Darbo užmokesčio apskaita. Pajamų ir sąnaudų apskaita. Įsipareigojimų (skolinto kapitalo) apskaita. Nuosavo kapitalo apskaita. Finansinė atskaitomybė. Priedai.

Daugumos įmonių veiklos valdymo informaciniai poreikiai panašūs. Informacija gali būti kokybinė ir kiekybinė. Kokybinė išreiškiama vizualiniais įspūdžiais, šneka, visuomenės informacijos priemonių pranešimais. Kiekybinė išreiškiama skaičiais. Apskaita aprūpina ūkio subjektus didele dalimi kiekybinės informacijos, būtinos įmonės veiklai ir jos valdymui, ji teikia kiekybinę informaciją, kurios ypatumas tas, kad pateikiami duomenys dažniausiai išreikšti piniginiu matu. Apskaitos informacija- tai gauti ir tinkamai užregistruoti, sugrupuoti, apibendrinti apskaitos duomenys, kuriuos naudoja įmonės jų valdymo procese, arba kurie potencialiai ateityje gali būti naudingi valdytojams bei kitiems apskaitos informacijos vartotojams. Tačiau kartais ir nepiniginė informacija gali būti įtraukta į buhalterines ataskaitas, jei padeda vartotojui geriau jas suprasti.

Jav prisiekusiųjų buhalterių institutas 1941 m. Apskaitą apibrėžė taip: apskaita - įrašų klasifikavimo ir sąskaitų apibendrinimo menas, registruojant piniginiais vienetais sandėrius ir įvykius, turinčius finansinį charakterį, bei gautų rezultatų interpretavimas. 1971 m. Tas pats institutas pareiškė, jog pagrindinė apskaitos funkcija - užtikrinti kiekybinę finansinę informaciją apie ūkininkaujančius subjektus, tikslu panaudoti šią informaciją sprendimų priėmimui. Neakcentuojama sąskaitų pildymas, akcentuojama valdymo procesai - veiklos planavimas, sprendimų priėmimas, įvertinimas, kontrolė. Tokiu būdu apskaita yra sistema, atliekanti kiekybinės finansinės informacijos matavimą, apdorojimą apie tam tikrą ūkininkaujantį subjektą. Ši informacija įgalina priimti pagrįstus sprendimus, pasirenkant alternatyvius ribotų resursų panaudojimo variantus valdant 2) apdoroja duomenis, saugo juos iki reikiamo momento, o po to apdoroja taip, kad galima teigti, jog duomenys apie įmonės ūkinę veiklą- įėjimas į apskaitos sistemą, o išėjimas- naudinga informacija asmenims, priimantiems sprendimus.

Tarptautinis apskaitos standartų komitetas yra pateikęs tokį apskaitos apibrėžimą: apskaita - tai informacijos apie įmonės finansinę ve finansinė apskaita teikia duomenis apie įmonės pajamas ir sąnaudas, pelną ar nuostolius, apie įsiskolinimų dydį, apie įmonės turto būklę ir jo finansavimo šaltinius. Ši informacija būtina sudarant finansines ataskaitas. Finansinės apskaitos informacija finansinių ataskaitų pavidalu pasiekia viešumą ir naudojama ne vien įmonėje. Daugiausia ši informacija skirta vartotojams, esantiems už įmonės ribų.

  • Microsoft Word 105 KB
  • 2011 m.
  • 63 puslapiai (20360 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Finansinė apskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Finansinė apskaita. (2011 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansine-apskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:07
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo