Finansinė atskaitomybė draudimo bendrovėje PZU Lietuva


Įvadas. Finansinė atskaitomybė draudimo bendrovėje „pzu lietuva“. Ūkinių operacijų atvaizdavimas. Didžiosios knygos sąskaitos. Turto sąskaitų planai. Nuosavybės ir įsipareigojimų sąskaitos. Pelno ir nuostolių sąskaitos. Suvestinė ir uždaromoji sąskaitos. Pelno nuostolio ataskaita. Balansas ir darbinė atskaitomybės lentelė.

Darbo tikslas – Sudaryti ir išanalizuoti UAB DK „PZU Lietuva“ finansinę atskaitomybę pagal pateiktą užduotį.

Tik turint šią informaciją galimą išanalizuoti naują finansinę atskaitomybę, gautą pasitelkus savarankiško darbo užduotimi.

"Sudaryta draudimo sutartis. Pasirašyta metinė įmoka - 4000,- Lt. Iš karto gauta - 1000,- Lt"

Fiksuojamas perdraudiko įsiskolinimas šiai žalai (6 oper.) - 4100,- Lt

Apskaičiuota metinė įmoka, mokėtina perdraudikui (4 oper.) - 2000,- Lt.

Regreso tvarka susigrąžinta už einamaisiais metais apmokėtą žalą - 8000,- Lt.

P1: Perkeltų įmokų techninio atidėjinio likučio perkėlimas į pajamų sąskaitą:

P2: Numatomų išmokėjimų techninio atidėjinio likučio perkėlimas į sąnaudų sąskaitą:

Bendrąjį žurnalą sudaro: 14 operacijų iš savarankiško darbo užduoties (žr. 1 priedą), 6 operacijų koregacijos, 4 buhalteriniai įrašai apie sumų perkėlimų į tam tikras pajamų ir sąnaudų sąskaitas (žr. 2 priedą). Pildant bendrąjį žurnalą buvo padaryti draudimo techniniai atidėjiniai ir uždaromos pelno ir sąnaudų sąskaitos.

Nuosavybės ir įsipareigojimų sąskaitose suregistruotos tik tos operacijos, kurios tiesiogiai susijusios su įmonės nuosavybe ar įsipareigojimais(3 ir 4 klasės).

Pelno ir nuostolių sąskaitose suregistruotos operacijos kurios tiesiogiai susijusios su įmonės pelnu ar nuostoliu (5 ir 6 klasės).

Suvestinė ir uždaromoji sąskaitos, tai sąskaitos kuriomis uždarome pelno ir nuostolio sąskaitas. Į suvestinę sąskaitą surašome visas pelno ir nuostolio sąskaitų apyvartas. Atlikę skaičiavimus gautąjį kredito arba debeto likutį keliame į uždaromąją sąskaitą. Taip sužinome ataskaitinių metų pelną ar nuostolį, kurį įkelsime į darbinę lentelę.

Suregistravus visas operacijas ir sukėlus jas į sąskaitas galima išvesti turto, įsipareigojimų ir nuosavybės, bei pelno ir nuostolio apyvartas bei apskaičiuoti naujus likučius, kurios padės išanalizuoti draudimo bendrovės „PZU LIETUVA“ finansinę atskaitomybę.

Suskaičiavus įmonės pradinius likučius gaunamas pradinis balansas debete ir kredite – 219682011 Lt. Sukėlus didžiosios knygos sąskaitų apyvartas (turto sąskaitas, nuosavybės ir įsipareigojimų sąskaitas, pelno (nuostolių) sąskaitas) į darbinę lentelę taip pat gaunamas balansas – 191260230 Lt. Apskaičiavus balansą pabaigai pagal visą turimą informaciją gautas balansas lygus 219668675 Lt.

4. Sudaryta draudimo sutartis. Pasirašyta metinė įmoka - 4000,- Lt. Iš karto gauta - 1000,- Lt.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 173 KB
  • 2014 m.
  • 27 puslapiai (3147 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aura
  • Finansinė atskaitomybė draudimo bendrovėje PZU Lietuva
    10 - 4 balsai (-ų)
Finansinė atskaitomybė draudimo bendrovėje PZU Lietuva. (2014 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansine-atskaitomybe-draudimo-bendroveje-pzu-lietuva.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 13:09
×