Finansinės analizės procesas


Finansinės analizės procesas finansinės analizės proceso etapai. Pasiruošimo analizei analizės strategijos. Analizės plano ir programų sudarymas. Informacijos rinkimas ir jos kokybės įvertinimas. Duomenų rodiklių analizė. Analizės rezultatų įforminimas ir ataskaitos rašymas. Analizės rezultatų įgyvendinimo kontrolė. Finansinės analizės informacijos ir jos rezultatų patikimumo vertinimas. Finansinės analizės informacijos ir jos rezultatų palyginimo užtikrinimas. Finansinės analizės informacijos ir rezultatų pateikimas.


Metodologinė finansinės analizės funkcija padeda formuluoti problemą, kuriai išspręsti ir atliekami analitiniai skaičiavimai, daromas numatytas tyrimas.

Metodinė finansinės analizės funkcija apibrėžia bendrą tyrimo loginį pagrindimą, kurio dėka įgyvendinamas tyrimo procesas su grįžtamuoju ryšiu: kūrybinis mąstymas, duomenys, analitiniai skaičiavimai, analitinis vertinimas.

Organizacinė finansinės analizės funkcija - tikslus analitikų funkcijų, tyrimo laiko, vietos, sąlygų ir pan. numatymas, tuo palengvinant tyrimo kontrolę.

Ekonominių tyrimų metodologijoje aprašomos įvairios tyrimų atlikimo metodologinės nuostatos, iš kurių dažniausiai minimos dvi. Tai - hipotetinė dedukcinė ir indukcinė paradigmos.

Hipotetinė dedukcinė paradigma pripažįsta nuostatą, kad kiekvieną tyrimą reikia planuoti, metodologiškai pagrįsti.

Visos teorijos priimtinos, jeigu jos numato analitinius tyrimus, kuriems būdingos tokios savybės:

analitikas dirba sistemiškai, aiškiai aprašydamas visas tyrimo procedūras, kad būtų galima stebėti analizės logiką bei įvertinti gautų rezultatų, išvadų pagrįstumą;

analitikas yra jautrus klaidoms, susijusioms su analizės būdais, todėl stengiasi jas kontroliuoti ir numatyti jų įtaką analizės rezultatams.

Tačiau svarbiau ne etapų skaičius, o tai, kad finansinės analizės atlikimo procesas būtų nuoseklus ir vientisas.

Pirmas finansinės analizės proceso etapas – pasiruošimo analizei (analizės strategijos) etapas – jame nustatomi pagrindiniai analizės tikslai ir uždaviniai.

Turi būti tiksliai suformuluota analizės problema, t. y. ko siekiama atliekant tam tikro objekto (pvz., turto) analizę.

Pasiruošimo analizei etape aptariami analizės tyrimo būdai ir informacijos šaltiniai.

Analizės plano ir programų sudarymas. Tinkamas finansinės analizės planavimas turi padėti nustatyti esamas įmonės veiklos problemas, rizikingiausias veiklos sritis, o analitikui visus darbus atlikti gerai ir laiku.

Strateginis finansinės analizės planas sudaromas 2-5 metams. Jame numatomos sudėtingiausios įmonės finansinės būklės ir veiklos problemos, kurias būtina analizuoti kiekvienais metais ar trumpesniais laikotarpiais.

Operatyvinis analizės planas - trumpo laikotarpio (dekados, mėnesio) planas, kuriame smulkiai aprašomos numatomos analizuoti įmonės veiklos sritys, jų apimtis, analizės atlikimo tvarka, nuoseklumas, terminai ir kiti dalykai.

Informacijos rinkimas ir jos kokybės įvertinimas. Analitikas iš įvairių informacijos šaltinių turi surinkti jam tinkamą informaciją tam tikrų objektų finansinei analizei atlikti.

  • Microsoft Word 171 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (1832 žodžiai)
  • Universitetas
  • As
  • Finansinės analizės procesas
    10 - 3 balsai (-ų)
Finansinės analizės procesas. (2018 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansines-analizes-procesas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 14:27
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo