Finansinės analizės reikšmė ir esmė


Finansinės analizės apibrėžimai. Uždavinys. Rodiklių tarpusavio ryšiai (absoliutūs ir santykiniai) ir priklausomybė. Tema. finansinės analizės samprata ir reikšmė įmonėje. Finansinė analizės reikšmė ir galima nauda. Kada iškyla finansinės analizės poreikis? Finansinės analizės objektas. Tema. finansinės analizės samprata ir reikšmė įmonėje. Finansinės analizės samprata ir reikšmė įmonėje. Finansinės analizės tikslai (Juozaitienė, 2007). Finansinės analizės uždaviniai. (Buškevičiūtė ir kt. , 2010). Įmonės finansinės analizės atlikimo rekomenduojama eiga. (Šlekienė, Klimavičienė,1999). Finansinės analizės organizavimas (Mackevičius ir kt. , 2011). Finansinės analizės rezultatų pateikimas (Mackevičius ir kt. , 2011). Verslo analizės informacijos vartotojai. Finansinės analizės informacijos vartotojai. Jų tikslai. Verslo analizės informacijos vartotojai.

Finansinė analizė. 1 tema. Esmė ir reikšmė.

Svarbus Finansinę analizę apibūdinantis bruožas yra jos santykis su finansų valdymu. Galima vienareikšmiai teigti, kad Finansinė analizė yra finansų valdymo proceso dalis, viena iš finansų valdymo funkcijų. Šiuo aspektu reikia pabrėžti tokią Finansinės analizės savybę – ji yra visuotinė finansų valdymo funkcija. Be jos atlikimo finansų valdymo sprendimai ruošiami ir priimami labai retai.

Sąvokų tapatumai ir skirtumai: Finansinė analizė; Finansinis rezultatas; Finansinė būklė; Finansinė veikla: Siaurąja prasme; Plačiąja prasme.

Jeigu trys įmonės A, B ir C uždirbo 1mln. Lt. grynojo pelno, ar jos dirbo vienodai pelningai? Jeigu gr.pelningumas= gr. pelnas/ pardavimai.

1 schema. Analizės ryšiai ir vieta ekonomikos moksluose.

2 schema Valdymo proceso sudėtinių dalių sąveika.

5 schema. Analizės ryšiai su finansine ir valdymo apskaita.

1 tema. finansinės analizės samprata ir reikšmė įmonėje.

Dažniausia verslas nagrinėjamas dviem pjūviais: ekonominė analizė bei finansinė analizė. Pastarosios svarbumą lemia tai, jog įmonė turi turėti pakankamai finansinių išteklių, nes susidūrus su nuolatiniu jų stygiumi, labai probleminiu tampa pačios įmonės egzistavimas. Finansinė ir ekonominė analizės tarpusavyje tampriai susijusios, kadangi be racionalaus valdymo nebus ir gerų finansinių rezultatų. Skirtumus sudaro analizės tikslai. Jei finansinė analizė įgalina rasti būdų geresniam įmonių finansų valdymui, tai ekonominė analizė leidžia nustatyti prielaidas racionaliam valdymui.

  • MS PowerPoint 293 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (1153 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ligita
  • Finansinės analizės reikšmė ir esmė
    10 - 9 balsai (-ų)
Finansinės analizės reikšmė ir esmė. (2015 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansines-analizes-reiksme-ir-esme.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 06:09
×