Finansinės ataskaitos pagal verslo apskaitos standartus


Finansinė analizė. Pelningumo rodikliai. Likvidumo rodikliai. Finansinio sverto rodikliai. Informacijos šaltiniai. Priedai.

Bendrasis pelningumas. Iš šio rodiklio galima spręsti, ar pakankamas skirtumas tarp parduotos produkcijos ir gamybos išlaidų. Kuo šis rodiklis didesnis, tuo įmonės būklė geresnė. 2009 metais šis rodiklis siekė 0,16. Įmonė per šiuos metus uždirbo daugiau pajamų, tuo pačiu padidėjo ir jos pelnas.

Grynasis pelningumas. Rodiklis nusako, kokia pelno dalis naudojama realizacijos procese. Jis taip pat rodo, kokį pelną duoda parduota produkcija. Kuo didesnis rodiklis tuo įmonės būklė geresnė. 2010 – 2009 metais šis rodiklis buvo didžiausias, įmonės būklė buvo geriausia.

Analizuojant įmonės pelningumo rodiklių rezultatus, žemas pelningumas yra susijas su įmonės koncentravimusi į pardavimo pajamų didinimą mažinant kainas, taip pat su tarp konkurentų vykstančia kainų konkurencija. Išryškėja tendencija kuo mažesnis pelningumas, tuo didesnių pardavimo pajamų reikia, siekiant uždirbti tą patį pelną. Taigi, įmonė prekes pardavinėja gana mažomis kainomis, o produkcijos siekia parduoti daug, jog pelnas būtų uždirbtas ne mažesnis negu konkurentų. Tačiau per šiuos analizuojamus metus bendrojo ir grynojo pelningumo rodikliai smuko, daroma išvada, jog darosi sunku sukontroliuoti pardavimo pajamų bei savikainos lygį. Šiem rodikliam įtakos turi ir ekonomikos sąlygos - ekonomikai augant jie gerėja, o ekonomikai smunkant, prastėja.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (731 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milija
  • Finansinės ataskaitos pagal verslo apskaitos standartus
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Finansinės ataskaitos pagal verslo apskaitos standartus. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansines-ataskaitos-pagal-verslo-apskaitos-standartus.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:21
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo