Finansinės atskaitomybės esmė


Įvadas. Finansinės atskaitomybės samprata. Finansinės atskaitomybės reikalavimai. Finansinės atskaitomybės informacijos vartotojai ir jų poreikiai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Įmonės tarnautojai. Jie turi turėti teisę į informaciją apie finansinę įmonės padėtį, nes nuo jos priklauso jų karjera ir darbo užmokesčio dydis.

Finansų analitikai ir konsultantai, kurie pateikia informaciją savi klientams ir visuomenei.

Visuomenė turi įstatyminę teisę į informaciją apie įmonę, nes šios veikla veikia visuomenės narius – mokesčių mokėtojus, vartotojus, vietos gyventojus – ekologijos, užimtumo ir kt. atžvilgiu.

Finansinės apskaitos informacija pateikiama finansinių ataskaitų forma ir daugiau ar mažiau tenkina šių grupių informacijos poreikius. Įmonės vadovams planavimo ir valdymo sprendimams priimti reikalinga išsamiausia informacija ir jie turi „ypatingą“ priėmimą prie žinių apie įmonę.

Be valdymo ir informacinių tikslų, finansinės ataskaitos forminamos, kartais ir paviešinamos dėl kitų vartotojų (išorės vartotojų) poreikių:

Įstatymai numato tikros informacijos teikimą: reikalauja, kad kiekviena akcinė bendrovė (atviroji) paviešintų finansinės apskaitos informaciją savo akcininkams. Be to, šios bendrovės privalo pasiųsti atskaitomybės kopiją į bendrovių registravimo biurą, kad bet kuris visuomenės atstovas panorėjęs galėtų susipažinti su šiais dokumentais.

Bankas gali pareikalauti įmonės pinigų srautų kitimo prognozės, kaip sąlygos overdraftui suteikti.

Įmonių atskaitomybė turi atitikti tarptautinius apskaitos standartus (TAS), o šie reikalauja, kad įmonės publikuotų tam tikrą papildomą informaciją. Įmonių auditoriai ir buhalteriai privalo užtikrinti griežtą įmonių atskaitomybės atitikimą šių standartų reikalavimams.

Kai kurios įmonės suteikia tam tikrą finansinę informaciją savo tarnautojams, jei šie pageidauja.

Vitalija BAGDŽIŪNIENĖ. Finansinės apskaitos pagrindai: vadovėlis. Vilnius, 2004. ISBN 9986-00-388-1

  • Apskaita Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (1621 žodžiai)
  • Lauriukas41
  • Finansinės atskaitomybės esmė
    9 - 2 balsai (-ų)
Finansinės atskaitomybės esmė. (2013 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansines-atskaitomybes-esme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:59
×