Finansinės koncepcijos A. Smitho ir D. Ricardo ekonominėse teorijose


Finansinės koncepcijos a. smitho ir d. ricardo ekonominėse teorijose. Darbo tikslai ir uždaviniai. Pagrindinės Adam’o Smith’o idėjos. veikale „Moralinių jausmų teorija“. A. Smitho keliamos ekonominės idėjos veikale ,,Tautų turtas ‘‘. Ekomonės idėjos D. Ricardo veikaluose. D. Ricardo iškeltos teorijos. Išvados. Naudota literatūra.


Finansinės koncepcijos a.smitho ir d.ricardo ekonominėse teorijose.

Išanalizuoti ir apibendrinti A.Smith’o ir D.Ricardo pagrindines ekonomines idėjas bei jas palyginti remiantis jų darbais ir literatūra.

„Moralinių jausmų teorijoje“ Adam’as Smith’as stengėsi paaiškinti, kokiais moraliniais principais grindžiamas žmonių visuomeninis gyvenimas. Šiame veikale jis iškėlė ,,simpatijos jausmo‘‘ teoriją. Jo teigimu simpatija suartina žmones ir yra moralumo pagrindas. Taigi Adam’as Smith’as savo veikale „Moralinių jausmų teorija“ beveik visą dėmesį skyrė moralės ir dorybės klausimams.

Knygos pradžioje įrodinėjama, kad darbo gamybinės galios priežastis ir paslaptis, tai darbo pasidalijimas. Pasak A. Smith’o darbo pasidalijimo mastą lemia rinka, kuo didesnė rinka, tuo didesnis ir darbo pasidalijimas. A. Smith’as tyrė sankaupų prigimtį ir jų rūšis, nagrinėjo pinigus ir bankų funkcijas, aiškinosi kapitalo kaupimą ir kokį vaidmenį jis atlieka norint užtikrinti produktyvų darbo panaudojimą.

Kaip ir fiziokratai Adam’as Smith’as tikėjo natūralios tvarkos, vadinamu principu. ,, Laissez faire ’’ principas – absoliutus valstybės nesikišimas į ūkinį gyvenimą ir veiklą. A. Smith’o teorija ir vedė į šį principą: jeigu rinka veikia efektyviai, tai valstybės valdžia savo veiksmais negali jai trukdyti.

A. Smith‘o metodologinių tyrimų pagrindą ir sudaro ekonominio liberalizmo koncepcija, kuria palaikoma rinkos santykių ,, natūraliosios tvarkos‘‘ idėja.

Pirmieji Davido Ricardo darbai buvo skirti pinigų ir jų cirkuliacijos nagrinėjimui bei analizei.

  • Finansai Skaidrės
  • MS PowerPoint 2751 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (716 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Finansinės koncepcijos A. Smitho ir D. Ricardo ekonominėse teorijose
    10 - 7 balsai (-ų)
Finansinės koncepcijos A. Smitho ir D. Ricardo ekonominėse teorijose. (2016 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansines-koncepcijos-a-smitho-ir-d-ricardo-ekonominese-teorijose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:41
×