Finansinės koncepcijos Smith ir Ricardo ekonominėse teorijose


Įvadas. Adamo Smitho keliamos idėjos veikale „Moralinių jausmų teorija“. A. Smitho keliamos ekonominės idėjos veikale ,,Tautų turto prigimties ir priežasčių tyrimas‘‘. Davido Ricardo ekonominės idėjos jo veikaluose. Davido Ricardo metodologija. D. Ricardo iškeltos teorijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiame rašto darbe kalbėsiu apie Adamo Smitho ir Davido Ricardo finansines koncepcijas ekonominėse teorijose. Šią temą pasirinkau, nes ši man pasirodė įdomi, juk A.Smithas ir D. Ricardo yra vieni iš garsiausių ekonomikos teoretikų ir tiek vienas tiek kitas turėjo tvirtą, savotišką požiūrį į ekonomiką. Apie juos kalbėjo ir kalba viso pasaulio ekonomistai, dėstytojai ir studentai. Ne išimtis ir lietuviai, Smitho ir Ricardo veikalus nagrinėjo tokie asmenys kaip, Remigijus Čiegis savo vadovėlyje ,, EKONOMINIŲ TEORIJŲ ISTORIJA‘‘ , taip pat J.A. Urbonas kartu su I.Maksvytiene ir A. Saboniene vadovėlyje ,, EKONOMIKOS TEORIJOS: PRAEITIES IR DABARTIES TENDENCIJOS‘‘. Remdamasi šiomis knygomis bandysiu išnagrinėti A.Smitho veikalus ,,Moralės jausmų teorija“ bei „Tautų turto prigimties ir priežasčių tyrimas“ ir D. Ricardo moksliniuose veikaluose keltas idėjas. Taigi šio darbo pagrindiniai tikslai išanalizuoti ir apibendrinti Smitho ir Ricardo finansines idėjas ir jas palyginti. Kad galėčiau tinkamai apibendrinti šias finansines idėjas, kalbėsiu apie šių garsių ekonomikos teoretikų pagrindinius ir svarbiausius veikalus, bei juose keliamas idėjas, tai bus mano svarbiausi šio darbo uždaviniai.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2630 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ligita
  • Finansinės koncepcijos Smith ir Ricardo ekonominėse teorijose
    10 - 4 balsai (-ų)
Finansinės koncepcijos Smith ir Ricardo ekonominėse teorijose. (2014 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansines-koncepcijos-smith-ir-ricardo-ekonominese-teorijose.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 00:21
×