Finansinės nuolaidos


Įvadas. Diskontai. Pardavimo diskontai. Pirkimo diskontai. Prekybinės nuolaidos. Patikslinamieji apskaitos dokumentai. Kreditiniai ir debetiniai dokumentai. Išvados. Literatūra.

Šiame darbe kalbama apie nuolaidų finansinę apskaitą ir jos dokumentavimą. Tai labai svarbus klausimas, nes nuolaidų finansinė apskaita leidžia teisingai vesti pajamų bei sąnaudų finansinę apskaitą, nuo kurios skaičiuojamos per ataskaitinį laikotarpį uždirbtos pajamos, kurios būtų palyginamos su, šias pajamas uždirbant, patirtomis sąnaudomis.

Šiais laikais norint, kad prekės būtų geriau perkamos, pardavėjas gali tiekti jas pirkėjams nereikalaudamas už jas sumokėti tuoj pat. Yra keletas prekių pardavimo būdų, vienas iš jų pardavimų diskontai, kitas pardavimai suteikiant prekybos nuolaidas bei kt.

Plačiau bus nagrinėjamos pirkimų bei pardavimų apskaitoje suteikiamos nuolaidos, t.y. diskontai. Pirkimų apskaitoje pirkėjams visuomet patogiau už prekes sumokėti vėliau, nes tuomet jie gali kompensuoti pinigų trūkumą, susidarantį dėl to, kad už jų prekes taip pat vėliau sumoka šių prekių pirkėjai. Vienintelis būdas, leidžiantis neprievartiniu būdu paspartinti pirkėjų atsiskaitymus su tiekėjais, yra specialios nuolaidos – diskontai – tiems pirkėjams, kurie atsiskaito už prekes anksčiau nustatyto apmokėjimo termino.

Tačiau tiek pirkimų tiek pardavimų diskontų apskaita reikalauja specialaus apskaitininkų pasirengimo, todėl darbe taip pat aprašomas dokumentavimas, kuris taip pat yra labai svarbus nuolaidų finansinės apskaitos elementas.

Taip pat darbe minima pardavimai, suteikiant prekybos nuolaidas. Šių nuolaidų atvejai gali būti labai įvairūs. Svarbiausias tikslas yra pritraukti kuo daugiau naujų pirkėjų ir skatinti esamus naudotis to paties pardavėjo paslaugomis arba pirkti iš jo didesnį prekių kiekį. Prekybos nuolaidos suteikiamos tiek mažmeninėje prekyboje tiek didmeninėje.

Darbe iškelti uždaviniai:

oaptarti diskontus;

oišanalizuoti pardavimo bei pirkimo diskontus;

oišnagrinėti prekybines nuolaidas.

oaprašyti nuolaidų finansinės apskaitos dokumentavimą.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (2279 žodžiai)
  • Kristina
  • Finansinės nuolaidos
    10 - 5 balsai (-ų)
Finansinės nuolaidos. (2015 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansines-nuolaidos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:13
×