Finansinės priemonės ir finansiniai sandoriai


Finansinės priemonės ir finansiniai sandoriai. Temos šaltiniai. Klausimai. Finansinės priemonės apibūdinamos kaip. Platesnis finansinių priemonių apibūdinimas apima. Trys klausimai, paaiškinantys finansinių priemonių prigimtį. Trys finansinių priemonių grupės. Finansiniai aktyvai ir sandoriai. Finansinis aktyvas atspindi. Tariamieji finansiniai aktyvai. Finansiniai sandoriai. Finansiniai sandoriai skirstomi į. Finansiniams sandoriams nepriklauso. Finansinių priemonių klasifikacija. A. Auksas ir SST. Monetarinis auksas. Specialiosios skolinimosi teisės (SST). Special drawing rights (SDR). SST krepšelis. B. Pinigai ir indėliai. C. Vertybiniai popieriai, išskyrus akcijas. Vertybiniai popieriai, išskyrus akcijas. Pagrindinės rūšys. D. Paskolos. Pagrindinės paskolų rūšys. Paskolų skirstymas pagal trukmę. E. Akcijos ir kitas kapitalas. Akcijų ir kito kapitalo priemonių formos. F. Techninės draudimo atsargos. G. Komercinis kreditas. H. Kiti debitoriniai/kreditoriniai įsiskolinimai.

Finansinių priemonių apibūdinimas 2. Finansiniai aktyvai ir sandoriai 3. Finansinių priemonių klasifikacija.

Finansines priemones, nurodomas institucinių vienetų balanse; Įvairias kitas priemones nurodomas už balanso, kurios nėra finansiniai aktyvai.

Ar priemonė apibūdina nuosavybės santykius ? 2. Ar tarp dviejų šalių egzistuoja kreditoriniai/debitoriniai santykiai ? 3. Ar reikalavimai yra besąlygiški?

Skolos finansinės priemonės Lėšų išmokėjimo (gavimo) sandoriai ir pasikeitimo sandoriai Sąlyginės ir besąlyginės priemonės.

Finansiniai aktyvai yra ekonominių aktyvų rūšis. Ekonominis aktyvas – tai institucinio vieneto nuosavybė, kurią naudojant ir valdant, per tam tikrą laikotarpį gaunama ekonominė nauda: 1/gaminant prekes ir suteikiant paslaugas; 2/sukuriant nuosavybės pajamas palūkanų arba grynojo pelno forma; 3/užsitikrinant pajamas, keičiantis rinkos kainoms arba atliekant vertės saugojimo funkciją.

Skolintojo/skolininko (kreditorinius/debitorinius) santykius Nuosavybės santykius tarp institucinių vienetų.

Finansinis lizingas Atpirkimo sandoriai (Repurchase agreements) Ne rezidentų pretenzijos nacionaliniams vienetams, valdantiems jų žemę ir pastatus.

Finansiniai sandoriai tarp institucinių vienetų pakeičia finansinių aktyvų nuosavybės teisę, įskaitant finansinių pretenzijų atsiradimą ir jų likvidavimą. Finansiniai aktyvai sukuriami arba nustoja egzistuoti kaip finansinio sandorio pasekmė: - kai institucinis vienetas įgyja atlygį, įsipareigojimą ir riziką susijusia su finansiniu aktyvu; - kai priemonės vertė ar kaina bei įsipareigojimai ar teisės gali būti patikimai išmatuotos.

Besąlyginius, kurie yra vykdomi be jokių papildomų apribojimų Sąlyginius, kurių vykdymas galimas, tik iš anksto numatytomis aplinkybėmis.

  • Statistika Skaidrės
  • MS PowerPoint 106 KB
  • 2014 m.
  • 31 puslapis (813 žodžiai)
  • Karolis
  • Finansinės priemonės ir finansiniai sandoriai
    10 - 9 balsai (-ų)
Finansinės priemonės ir finansiniai sandoriai. (2014 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansines-priemones-ir-finansiniai-sandoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:52
×