Finansinės veiklos analizė


Finansine veiklos analize. X imones finansine analize. Įmonės finansinės veiklos analizė. Finansine analize. Pardavimų ir investicijų pelningumo analize. Imones x finansine analize. Mokumo analize. Finansų ir įmonės veiklos analizė. Uždarosios akcinės bendrovės x finansinės būklės įvertinimas ir perspektyvos. Finansines veiklos efektyvumo analize.

Įvadas. Pardavimų pelningumo analizė. Investicijų pelningumo analizė. Trumpalaikio turto struktūros analizė. Trumpalaikio mokumo analizė. Ilgalaikio mokumo analizė. Įsipareigojimų analizė. Turto apyvartumo rodikliai. Bankroto tikimybė. Išvados. Literatūra. Priedai. Pardavimų ir investicijų pelningumo analizė. Veiksnių įtakos analizė. Veiksnių įtakos turto pelningumui analizė. Trumpalaikio mokumo analizė. Trumpalaikio turto struktūros analizė. Santykinių trumpalaikio mokumo rodiklių analizė. Ilgalaikio mokumo analizė. Įsiskolinimo laipsnio analizė. Veiklos efektyvumo analizė. Atsargų apyvartumas. Bankroto tikimybės tyrimas. Darbo tikslas - išanalizuoti UAB „X“ finansinę būklę 2009 ir 2010 metų ir įvertinti įmonės bankroto tikimybę.

Vienas efektyviausių būdų tinkamai įvertinti kaupiamą informaciją – jos finansinė analizė. Tai suteikia galimybę įvairių lygių vadovams parengti alternatyvius savo veiklos modelius ir priimti racionalesnius valdymo sprendimus tam tikram laikotarpiui. Atlikus finansinę įmonės veiklos analizę, nustatomos jos vystymosi tendencijos bei perspektyvos, analizuojama, ar anksčiau priimti sprendimai buvo teisingi. Visapusiškas galimybių įvertinimas padeda vadovams išsiaiškinti veiklos sutrikimo priežastis ir tinkamai pasirinkti tolimesnes veiklos kryptis jų minimizavimui, taip pat anksčiau pastebėti įvairius negatyvius reiškinius įmonės veikloje.

Šiame darbe bus atlikta UAB „X“ finansinės veiklos analizė.

Darbo tikslas - išanalizuoti UAB „X“ finansinę būklę 2009 ir 2010 metų ir įvertinti įmonės bankroto tikimybę.

Darbo uždaviniai:

•Išanalizuoti ūkio subjekto ataskaitinių finansinių ir praėjusių finansinių laikotarpių veiklos rezultatus;

•Išanalizuoti įmonės finansinę būklę pagal mokumo, efektyvumo, pelningumo rodiklius;

•Išanalizuoti įmonės bakroto tikimybę;

•Pateikti išvadas.

Pelningumo rodikliai yra skirstomi į pardavimų ir investicijų pelningumo rodiklius. Analizuojant pardavimų pelningumo rodikliuose didžiausią dėmesį reikia atkreipti į grynąjį pardavimo pelningumą, o investicijų pelningumo rodikliuose - į turto pelningumą.

Grynojo pardavimo pelningumo rodiklis rodo, kiek 100 Lt įdėtą į pardavimo pajamas uždirba grynojo pelno. 2010 m. lyginant su 2009 m. UAB „X“ grynojo pelno pelningumas sumažėjo 1,56 proc. Tam įtakos turėjo pardavimo pajamų padidėjimas 18,53 proc.

Turto pelningumo rodiklis leidžia įvertinti, kaip įmonės vadovai sugeba panaudoti turtą ir gauti pelną. 20010 m. lyginant su 2009 m. UAB „X“ turto pelningumas sumažėjo 0,97 proc. Tam įtakos turėjo grynojo pelno sumažėjimas ir turto vertės padidėjimas.

2. Mokumo analizė.

Svarbiausias įmonės sugebėjimas laiku įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus, kurie priklauso nuo įmonės mokumo. Mokumas – tai įmonės sugebėjimas turimomis mokėjimo priemonėmis apmokėti trumpalaikius ir ilgalaikius įsipareigojimus.

Nuo mokumo priklauso: įmonės finansinė būklė, veiklos rezultatai, tolesnės veiklos vytymasis ir perspektyvos, strategija ir investiciniai sprendimai.

Trumpalaikis mokumas.

Įmonė yra moki, kai nagrinėjamu laikotarpiu turi ne mažiau mokėjimo priemonių, kaip įsipareigojimų.

  • Microsoft Word 96 KB
  • 2012 m.
  • 28 puslapiai (3823 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saule
  • Finansinės veiklos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansinės veiklos analizė. (2011 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansines-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 14:31
×