Finansinės veiklos prognozė


Finansų kursinis darbas. Įvadas. Įmonės veiklos apibūdinimas. Makroekonominė aplinka. Ab ,,snaigė” veiklos prognozė. Įmonės veiklos pelningumo prognozė. Ilgalaikio turto naudojimo efektyvumas. Trumpalaikio turto naudojimo efektyvumas. Apyvartinio kapitalo valdymas. Įmonės kaštai. kapitalo svertas. Ab „Snaigė“ veiklos rizika. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.


Rinkos sąlygomis įmonių finansų valdymas nulemia veiklos sėkmę. Kiekvienos įmonės pagrindinis tikslas yra didesnė grąža jos akcininkams ilguoju laikotarpiu. Nepaisant to, kad į tai įeina daugybė tarpinių tikslų – pagrindinis yra uždirbti pinigus. Verslo finansų valdymas tą padeda padaryti efektyviau. Kad ir koks sėkmingas ar nesėkmingas būtų verslas, teisingas finansų valdymas visuomet gali prisidėti prie geresnių finansinių įmonės rezultatų. Todėl kiekviena įmonė turi išmanyti ir teisingai valdyti įmonės šias finansų valdymo sritis:

Biudžetavimas. Vieniems verslams biudžetavimas naudos duoda daugiau, kitiems mažiau.

Įmonės kapitalo. Naudojamas kapitalas gali būti tiek nuosavas, pritraukiamas iš naujų akcijų emisijų, tiek skolintas finansavimas. Parinkti efektyviausią kapitalo struktūrą ir gauti finansavimą geriausiomis sąlygomis taip pat gali turėti didelę reikšmę akcininkų grąžai.

Įmonės plėtra. Kuria siekiama didinti užimamą rinkos dalį ar veržtis į naujas rinkas

Bendrasis vidaus produktas (BVP) - tai bendra visų gatavų prekių ir paslaugų, pagamintų šalyje per metus, piniginė rinkos vertė.

Lietuvos ekonomikos tyrimo duomenimis, 2010 m. eksportas išaugo apie 17 %, tai itin smarkus augimas, kuris padėjo atsverti vidaus rinkos susitraukimą. Spartus užsienio prekybos augimas 2013 m. palyginti su 2012 m. lėmė eksporto išaugimą iki 14,5 proc. Bendrovės AB ,,SNAIGĖ“ eksportas vienas iš pagrindinių įmonės rinkos plėtrų. Daug gaminių eksportuojamą į Vakarų, Rytų, Centrinės Europos šalis. Dalis gaminių taip pat ir į trečiąsias šalis. Egzistuoja ir rizika, jog pablogėjus trečiųjų šalių užsienio prekybos politikai pablogins į šias šalis eksportą. Tokie pasikeitimai neigiamai paveiktų tiek įmonės eksportą, bet ir finansinę situaciją.

Žmonėms, kurie gali greitai padidinti savo pajamas (pvz., prekybininkai);

Skolininkams, kurie skolinasi brangius pinigus, o po tam tikro laiko, esant aukštai infliacijai, grąžina pinigus;

Vyriausybei, kuri dėl padidėjusių gyventojų pajamų gali gauti daugiau mokestinių įplaukų.

Bendrovėje AB ,,SNAIGĖ” didėjant produkcijai ir paklausai jos, įmonės vadovai didina ir produkcijos kainas, tad infliacija naudinga, nes planuojamos padidėjusios pajamos.

neužimta. Esant dideliam nedarbui visuomenė praranda galimybę gaminti ir įsigyti papildomai prekių bei paslaugų ir sukurti didesnę pridėtinę vertę, o valstybė priversta didinti mokesčius, kad galėtų daugiau mokėti socialinių išmokų ir konpensuoti sumažėjusias pajamas bedarbiams. (Juozaitienė, 2006, p. 33). Remiantis statistikos departamento duomenimis, nedarbo lygis Lietuvoje 2011 metais sieks 16,2 %, 2012 metams prognozuojamas nedarbo lygis yra 14,4 %.

2013 metais nedarbo lygio mažėjimą, lemia pagerėjusi ekonominė būklė. Žiūrėti 3 lentelę.

AB ,,SNAIGĖ” specializuojasi aukštos kokybės buitinių šaldytuvų ir šaldiklių gamyboje. Šaldytuvai gaminami komerciniams tikslams, taip pat gaminamos šaldytuvo atsarginės dalys, įrankiai ir įrenginiai. Šaldytuvai klasifikuojami į keturias pagrindines kategorijas: kombinuotieji šaldytuvai su atskiromis išorinėmis durimis, vienkartiniai, šaldikliai ir komerciniai šaldytuvai. 2013 metais daugiausia pagaminta kombinuotų šaldytuvų su atskiromis išorinėmis durimis. Bendrovė sulaukusi tokios paklausos iš užsakovų ir teigiamų atsiliepimų planuoja patobulinti kombinuotus šaldytuvus su atskiromis išorinėmis durimis ir 2014 metais plėsti rinką. Pagrindinės bendrovės pardavimų rinkų svarbumą ir geografinį pasidalijimą dalina į šias grupes: Baltijos šalių rinka, Rytų rinka, Vakarų rinka bei kitas Europos Vakarų ir Centrines šalis. Kadangi įmonė konkuravo su Turkijos ir Kinijos gamintojais, kurie siūlė gaminius itin žemomis kainomis, tačiau aukščiausios energijos naudojimo efektyvumo segmente pasirodė labai gerai ir šaldytuvų kokybę puikiai įvertino Vokietijos, Prancūzijos, Italijos klientai. Įmonė priėmė sprendimą didinti savo produkcijos kainas 10 proc. Tikimasi patobulintus šaldytuvus su atskiromis išorinėmis durimis išleisti į plačiąją rinka, kuri bus paklausi ir padidins bendrovės gamybą. Labai didelio pardavimų nesitikima, nes 2012 m. palyginus su 2011 m. pardavimai didėjo 3,6 proc., o 2013 m. palyginus su 2012m. pardavimai didėjo 1,4 proc. 2014 metais įmonė planuojant tobulinti šaldytuvus turi įsigyti įrenginį, kurio vertė 120 tūkst. Lt. Įrenginys balansuojamas ilgalaike paskola. Pirmaisiais metais įmonė turėtų gražinti ¼ paskolos. Ilgalaikio nusidėvėjimo sąnaudų numatoma 40 tūkst. Lt. Pardavimo savikaina didės 10 proc. Taip pat, bendrovės vadovai planuoja sutrumpinti kreditus nuo 45 iki 30 dienų ir pirkėjams suteikti nuolaidą 2 proc. apmokant per 10 dienų, manoma, jog 30 proc. pirkėjų šia nuolaidą pasinaudos. Įmonės vadovai sieks išlaikyti mokumą, nes 2013 metais lyginant su 2012 įmonės mokumas sumažėjo 14 % , tad 2014 metais tikimasi išlaikyti jį kuo stabilesni.

  • Finansai Kursiniai darbai
  • 2015 m.
  • Ieva
  • 25 puslapiai (4477 žodžiai)
  • Universitetas
  • Finansų kursiniai darbai
  • Microsoft Word 75 KB
  • Finansinės veiklos prognozė
    10 - 5 balsai (-ų)
Finansinės veiklos prognozė. (2015 m. Balandžio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/finansines-veiklos-prognoze.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:33