Finansiniai nusikaltimai tvarkant buhalterinę apskaitą


Įvadas. Apgaulingas įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymas siekiant finansinės naudos. Atsakomybės subjektai. Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė už finansinius nusikaltimus tvarkant buhalterinę apskaitą. Literatūra. Išvados.

Temos aktualumas: Įrodyta, kad klaidos bei apgaulės buvo daromos jau gilioje senovėje, kad jos bus daromos ir ateityje. Pradėjus naudoti kompiuterius ir kitą skaičiavimo techniką, buhalterinėje apskaitoje šiek tiek sumažėjo klaidų ir apgaulių skaičius, pasikeitė jų pobūdis. Tačiau kol kas negalima jų visiškai išvengti dėl dviejų pagrindinių priežasčių: 1) žmonėms būdinga klysti ir 2) kai kurie žmonės sąmoningai daro klaidas siekdami tam tikrų tikslų. Klaidos ir apgaulės turi didelę įtaką kiekvienos įmonės, įstaigos, organizacijos finansinei būklei ir veiklos rezultatams, jos įvaizdžiui ir tęstinumui. Visos be išimties klaidos ir apgaulūs mažina finansinių ataskaitų patikimumą ir jų, kaip svarbiausio informacijos šaltinio, vertę: jos iškraipo įmonės finansinius rezultatus, neparodo tikros būklės. Su klaidomis ir apgaulėmis susiduria visi vidaus (įmonių vadovai, akcininkai, darbuotojai) ir išorės (bankai, mokesčių inspekcijos, tiekėjai, kreditoriai, investuotojai, vyriausybė ir jos organizacijos, auditoriai, ekspertai, visuomenė ir kt.) informacijos vartotojai.

Darbo tikslas: išsiaiškinti kas yra apgaulingas apskaitos tvarkymas ir kokios sankcijos taikomos už neteisingą jos registravimą.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2000 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ligita
  • Finansiniai nusikaltimai tvarkant buhalterinę apskaitą
    10 - 10 balsai (-ų)
Finansiniai nusikaltimai tvarkant buhalterinę apskaitą. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansiniai-nusikaltimai-tvarkant-buhalterine-apskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 14:33
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo