Finansinis ir veiklos lizingas Verslo investicijos referatas


Finansinis ir veiklos lizingas. Tikslas ir uždaviniai. Lizingo samprata, pagrindinės charakteristikos. Lizingo privalumai. Lizingo trūkumai. Lizingo sutarties rūšys. Finansinis lizingas. Finansinio lizingo ypatumai. Veiklos lizingas. Veiklos lizingo ypatumus. Finansinio ir veiklos lizingu skirtumai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Mūsų laikais žmonės turi daugybę galimybių išpildyti savo svajones. Vis daugiau žmonių vairuoja prabangius automobilius, turi paskutinio modelio planšetes, telefonus, buitine technika ir t.t. Visą tai turėti mums gali padėti bankas.

Šiame darbe pasistengsiu apibrėžti lizingo sampratą, išvardinti lizingo rūšys, išnagrinėti finansini ir veiklos lizingą, o taip pat peržiūrėti lizingo privalumus ir trukumus.

Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.567–6.574 straipsniuose reglamentuojami lizingo (finansinės nuomos) sutartiniai santykiai.

Lizingo objektu dažniausiai yra pramoninio naudojimo kilnojamieji daiktai: mašinos, įrengimai, transporto priemonės. Asmeninio naudojimo daiktai: buitinė technika, ryšio priemonės ir kt. Lizingo sutartis skiriasi nuo vartotojiško kredito iš esmės tuo, kad pagal ją gaunamas daiktas, o ne pinigai, daiktą įsigyti. Lizingo objektais taip pat gali būti ir namai, ūkinio paskirties (sandėliai) ir kai kuris kitas nekilnojamas turtas, arba jam prilygstantis turtas ( pvz.: lėktuvai, laivai, jachtos).

Lizingo objekto nuomos trukmė nustatoma sandorių šalių susitarimu ir priklausomai nuo jo vartotojiško paskirties bei amortizacijos trukmės. Praktikoje išskiriami trumpalaikis lizingas – iki 5 metų , vidutinės trukmės – ik 10 metų ir ilgalaikiai – iki 15 metų ar ilgiau, tik neilgesnis nei objekto amortizacijos laikotarpis.

Lizingo su papildomomis paslaugomis atveju lizingo davėjas apsiima prižiūrėti turtą, teikia paslaugas, susijusias su turto priežiūra ir kt., o grynojo lizingo atveju papildomos lizingo davėjo paslaugos prie finansavimo lizingo gavėjui būna minimalios.

Tarptautinio lizingo atveju lizingo sutarties šalių buveinės arba verslo vietos būna skirtingose šalyse. Tarptautinis lizingas yra patrauklus dėl pigesnių finansinių išteklių ir dėl aktyvaus ekonomiškai stiprių užsienio valstybių gamintojų dalyvavimo teikiant finansavimą jų gaminių pirkėjams. Tačiau toks lizingas susijęs su komplikuotomis importo ir administravimo, mokestinėmis bei juridinėmis procedūromis. Tarptautinio finansinio lizingo operacijas reglamentuoja Otavos konvencija dėl tarptautinio finansinio lizingo. Lietuva kol kas nėra prisijungusi prie šios tarptautinės sutarties.

Finansinis lizingas yra patrauklus investicijų finansavimo šaltinis tiems subjektams, kurie dėl lėšų trūkumo negali įsigyti brangiai kainuojančio įmonės veiklai reikalingo turto. Šiuo atveju pakanka turėti tik tą dalį pinigų, kurios reikia pradinei įmokai sumokėti. Ūkio subjektams tai yra palankus sprendimas, nes jie gali naudotis naujais įrengimais, naujomis transporto priemonėmis ir kitu turtu.

Sandoris paprastai būna ilgalaikis, kadangi laikotarpis apima didesnę arba visą ekonominio turto naudojimo laiko dalį.

Lizingo gavėjas atsako už lizingo objekto draudimą (jeigu sutartyje nenumatyta kitaip).

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2419 žodžiai)
  • Kolegija
  • Pazaduke
  • Finansinis ir veiklos lizingas Verslo investicijos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansinis ir veiklos lizingas Verslo investicijos referatas . (2017 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansinis-ir-veiklos-lizingas-verslo-investicijos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 17:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo