Finansinių investicijų tikslai, būdai (kryptys) ir metodai


Ekonomikos referatas. Investicijos. Investicija reiškia. Investicijų politiką. Investavimas. Nematerialios investicijos. Daiktinės ir nematerialios investicijos. Terminas investicijos. Netiesioginės investicijos. Investavimo laikotarpį. Trumpalaikės investicijos. Finansinės investicijos. Nefinansinės investicijos. Pasyvios ir aktyvios investicijos. Apie ką verta pagalvoti prieš investuojant? Investavimo instrumentai. Investicijos likvidumą. Investicijų rizika. Kaip sumažinti riziką? Įmonės investicijos. Investavimo strategija. Investavimo teorijos. Trumpalaikiai, vidutiniai ir ilgalaikiai finansiniai tikslai. Literatūra.


Paprastai vidutiniams tikslams priskiriami tikslai, kuriuos siekiate įgyvendinti per penkerius metus. Ilgalaikiams finansiniams tikslams priskiriami tikslai, kurių siekiate daugiau nei 5 metus. Labai ilgas terminas laikomas kai investuojama ilgiau nei 10 m. Ilgalaikiams tikslams pasiekti Jūs galėsite pinigus nukreipti į rizikingus finansinius instrumentus, kurie bus labai pelningi ilguoju laikotarpiu.

Investavimo terminai taip yra suskirstyti atsižvelgiant į ekonominius ciklus. Paprastai ekonominis ciklas trunka 5-10 metų t.y.kas 5-10 metų įvyksta ekonomikos nuosmukis ir investicijų kaina stipriai sumažėja. Tad atskirdami trumpalaikius, vidutinius ir ilgalaikius finansinius tikslus Jūs galėsite geriau valdyti savo investicijų riziką.

Kas penkerius metus rekomenduojama peržiūrėti savo trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus, kadangi Jūsų prioritetai gali pasikeisti per šį laiko tarpą. Galiausiai ilgalaikiai tikslai taps vidutinio įgyvendinimo termino, likus penkeriems metams iki jų įgyvendinimo, todėl šių tikslų įgyvendinimui skirtas investicijas turėsite nukreipti saugesne kryptimi.

Galite nusistatyti tarpinius tikslus tam, kad matytumėte ar kryptingai artėjate ilgalaikių tikslų link. Matydami kaip sekasi įvykdyti tarpinius tikslus, galėsite laiku reaguoti į situacija, jei viskas pakryptų ne Jūsų naudai. Pvz. mūsų herojus Jonas, siekdamas įsigyti būstą, per pirmus dvejus metus planuoja sukaupti 20 proc. būstui reikalingos sumos. Per penkerius metus sutaupyti 50 proc. reikalingų pinigų, o po dešimties būstą įsigyti iš santaupų. Matymas kaip artėjate tikslo link, Jonui suteiks motyvacijos dar aktyviau taupyti ir siekti ilgalaikio tikslo.

Prisiminkite, kuo ilgiau Jūs delsite nustatyti savo finansinius tikslus, tuo sunkiau bus jų siekti. Ir kuo ilgiau Jūs delsite, tuo mažiau uždirbsite iš investuotų santaupų, todėl tikslų siekimas užtruks daug ilgiau.

  • Ekonomika Referatai
  • 2015 m.
  • Agnė
  • 11 puslapių (2615 žodžių)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 31 KB
  • Finansinių investicijų tikslai, būdai (kryptys) ir metodai
    10 - 3 balsai (-ų)
Finansinių investicijų tikslai, būdai (kryptys) ir metodai. (2015 m. Vasario 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/finansiniu-investiciju-tikslai-budai-kryptys-ir-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 07:42