Finansinių išteklių valdymas AB „Panevėžio statybos trestas“


Įvadas. Organizacijos veiklos valdymas teoriniai aspektai. Organizacijos samprata. Organizacijų klasifikacija. Organizacijos veiklos valdymas. Ab „Pst“ kaip valdymo objekto ypatybės. AB ,,PST“ grupės pristatymas. „PST“ pristatymas. Organizacijos valdymo struktūra. Organizacijos produktas. Organizacijai reikalingi gaviniai. Gavinių virtimo darbo produktu technologija. Ab “Pst” aplinka ir jos vertinimas. Bendroji aplinka. Specifinė aplinka. Ab „Pst“ finansų valdymo problemos nagrinėjimas. Įmonės pelno raida. Ab „Pst“ pelno paskirstymo problemos sprendimų paieška. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šių dienų verslo sektorius yra labai platus. Išrinkti ar išskirti vieną ar keletą perspektyvių ir daug pelno nešančių verslo šakų yra labai sunku. Man aktualiausia yra statybų pramonė, kitaip tariant, su statybomis susijęs verslas. Statybos pramonės veikla su kiekvienais metais vis auga, didėja aktyvumas šios veiklos. Nors ankstesniais metais buvo galima įžvelgti ir krizę statybos sektoriuje. Atsigavusios investicijos, tai matyt, viena reikšmingiausių priežasčių, dėl ko atsigauna statybos verslas. Ypač dėl investicijų į statybą, šios srities rodiklis žymiai šoktelėjo į viršų.

Savo darbe aš tikiuosi išanalizuoti AB ,, Panevėžio statybos trestas“ finansinius išteklius, nes tai, mano nuomone, yra aktualu tokio dydžio kompanijai vykdančiai ilgalaikius projektus.

Darbo tikslas - išanalizuoti AB ,, Panevėžio statybos trestas ‘‘ finansinių išteklių valdymą.

Darbo uždaviniai:

1) Susipažinti su įmonės veikla;

2) Išanalizuoti valdymo struktūra;

3) Atskleisti AB ,, Panevėžio statybos trestas“ valdymo ypatybes;

4) Išanalizuoti finansinius išteklius-pelno, nuostolių ataskaitą, balansą;

5) Atlikti SSGG (SWOT) analizę.

ORGANIZACIJOS VEIKLOS VALDYMAS: TEORINIAI ASPEKTAI

Pagrindiniai išskiriamieji organizacijos požymiai:

Vienodai svarbus tikslas. Organizacijos tikslai (komerciniai, socialiniai, techniniai, gamybiniai, ekonominiai, ekologiniai) neturi prieštarauti darbuotojų interesams, o pats pagrindinis organizacijos tikslas, kuris gali būti prilygintas ir jos vizijai, tai yra idealiai organizacijos ir jos aplinkos situacijai ateityje, turi būti svarbiausias visiems darbuotojams. Kitaip tariant negali darbuotojo asmeniniai tikslai svarbumo prasme būti aukštesnėje vietoje už organizacijos pagrindinius tikslus.

Grupės nariai turi dirbti sąmoningai. Kiekvienas organizacijos dalyvis turi turėti jam vadovaujančio asmens paskirtą užduotį, sąmoningai ir tikslingai ją vykdyti, o organizacijos vadovas (tai gali būti jos savininkas arba asmuo, paskirtas organizacijai vadovauti) turi tikslingai priimti sprendimus susijusius su vadovavimo problemomis. [10]

1.2 Organizacijų klasifikacija

Pagal šią grupę organizacijos būna gamybinės, komercinės, finansinės, gamybinės infrastruktūros, socialinės infrastruktūros, klubinės, specifinės, politinės partijos.

Mažos organizacijos – darbuotojų yra iki keliolikos, o veiklos apimtys sąlyginai nedidelės. Vidutinio dydžio – darbuotojų skaičius svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių šimtų. Didelės organizacijos – darbuotojų skaičius svyruoja nuo kelių šimtų iki tūkstančio. Superdidelės – jų veiklos apimtis siekia šimtus ar net milijardus dolerių.

Gali būti savistovi organizacija – turinti juridinio asmens teises. Taip pat išskiriamos kitos rūšys – kartelis, sindikatas, trestas, koncernas, konsorciumas, palydovinio tipo susivienijimas.

nustatyti geriausius įrankius procesui valdyti. [7]

Valdymo struktūra yra viena iš svarbiausių bet kokios sistemos t.y. organizacijos charakteristikų. Iš įmonės valdymo struktūros galima sužinoti apie jos sandarą, sudėtinių dalių ir jų tarpusavio ryšių visumą. AB „PST“ savo valdymo struktūra artima hierarchinio tipo modeliui:

Siekiant įgyvendinti AB “PST” projektą, reikalingi ne tik materialūs tradiciniai statybos gaviniai – metalas, stiklas, cementas ir t.t. bet ir intelektualūs, tai yra idėja bei tikras suvokimas, kaip projektas turi būti įgyvendintas. Be idėjos visi materialūs dalykai esa tik daiktai.

Žaliavos naudojamos materialioje aplinkoje labai įvairios, todėl tik specialistai geba parinkti optimaliausius sprendimus. Pradedant nuo įvairios betono stiprumo, metalinių varžtų matmenimių, baigiant atsparumo šalčiui klase, viskas turi būti įvertina ir parinkta optimaliausiai. Statybos sektoriuje naudojamos tokios žaliavos kaip: akmuo, keramika, cementas yra laiko patikrintos ir vis dar plačiai taikomos šiandien. Kaip jau minėta naudojamos labai įvairios žaliavos, tiek gaminamos statybvietėje – skiediniai, betonas, tiek pagamintos fabrikuose – metaliniai mazgai, varžtai, monolitiniai gaminiai, armatūros strypai, stogo čerpės, stiklo lakštai ir kt.

Norint, kad idėją būtų galima vystyti, renkamos žinios apie pagrindus, apie seismines sąlygas, informacija apie orą, požeminius vandenis ir kitus aplinkos faktorius, kurie nulems projekto modifikacijas. Taip pat svarbu įvertinti aplinkinių pastatų statybos istoriją. Visa tai yra intelektualūs gaviniai, t.y. svarbi informacija, kurią projektuotojai privalo žinoti.

Apibendrinus, įmonė nuolat komunikuoja tiek su pirminių žaliavų tiekėjais, žaliavų kurios gaunamos iš žemės gelmių pvz. smėlis, skalda, žvyras, molis, reikalingos dauguma atveju kaip statinio pagrindo sustiprinimas, arba visokių mišinių užpildams, tiek su kitomis gamyklomis, kurios iš pirminių žaliavų, jas modifikuojant, maišant, padaro mišinius, naudojamus kaip rišamuosius komponentus. Be to, yra įmonių, priimančių konkrečius užsakymus dėl tam tikrų statybos konstrukcijų elementų, tokia statyba vis labiau populiarėja dėl laiko kaštų taupymo, todėl verta paminėti kad net ir visiškai pagamintas gamykloje statybinis elementas gali tapti šios organizacijos gaviniu.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 524 KB
  • 2015 m.
  • 28 puslapiai (4248 žodžiai)
  • Sigita
  • Finansinių išteklių valdymas AB „Panevėžio statybos trestas“
    10 - 8 balsai (-ų)
Finansinių išteklių valdymas AB „Panevėžio statybos trestas“. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansiniu-istekliu-valdymas-ab-panevezio-statybos-trestas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:38
×