Finansinių nuostatų įtvirtinimas pagrindinių politinių partijų programose


Įvadas. Lietuvos socialdemokratų partija (lsdp). Darbo partija. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Tvarka ir teisingumas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.


Programoje pabrėžiama, jog biudžeto deficitas bus mažinamas ne padidinta mokesčių našta gyventojams, o didesniu dirbančiųjų skaičiumi, išaugusiu vartojimu. Mokestinės lengvatos verslui bus taikomos tik pajamoms, kurios investuojamos kurti naujas darbo vietas, diegti inovacijas, skatinti kūrybiškumą arba skirtos taupyti.

Socialdemokratai pasisako už tai, kad būtų kuriama tinkama progresinė mokesčių sistema, užtikrinanti principą – „turtingas moka daugiau“, jaunas padeda senam, sveikas – sergančiam, dirbantis – neturinčiam darbo. Taip pat už tai, kad būtų įvesti progresiniai mokesčiai. Turėtų būti taikomas neapmokestinamojo turto dydis (nekilnojamo turto mokestis fiziniams asmenims priklausys nuo turto vertės, jo paskirties). Prabangos ir prestižo prekės turėtų būtų apmokestinamos daugiau, negu paprastos ir masinio vartojimo.

Svarbiausios vertybės, kuriomis remiasi ši partija, yra pagarba kiekvienam dirbančiam žmogui. Partija teigia, kad svarbiausia yra galimybė dirbti ir uždirbti. Tai galima įgyvendinti nedidinant esamų bei neįvedant naujų mokesčių. Partija nepritaria progresiniams mokesčiams, nes pasak jų, jie didintų šešėlinio verslo mastus ir atbaidytų kvalifikuotus darbuotojus iš Lietuvos.

Valstybės biudžeto skaidrumas ir efektyvumas yra vienas iš pagrindinių partijos keliamų tikslų. Negana to, partija teigia, jog turi būti pasiektas nedeficitinis biudžetas bei užtikrinta stabili pinigų sistema.

Reikia paminėti partijos siekį pabaigti tiesti šiuolaikines susisiekimo infrastruktūros jungtis su ES – „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ bei pradėti pasiruošimą naujo giliavandenio jūrų uosto statybai, eigoje saugiai, greitai ir efektyviai bus pervežami keleiviai bei kroviniai.

Šios partijos pagrindiniai tikslai: ginti žmogaus teises ir laisves, užtikrinti socialinį teisingumą ir ekonominę gerovę; garantuoti visoms Lietuvoje gyvenančioms tautoms laisvą nacionalinį bei kultūrinį vystymąsi.

Visų pirma šios partijos siekis, kalbantis apie turizmo plėtojimą Lietuvoje. Jis siejamas su pridėtinės vertės mokesčio padidinimu viešbučiams nuo 9% iki 21%. Toks sprendimas buvo priimtas Lietuvoje esant krizei ir reikia paminėti, kad šis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos buvo pasiektas, t.y. vėl grąžinti 9% PVM mokesčio. Svarbu paminėti, kad ši partija teigia, jog plėtodami turizmą Lietuvoje gautume didelę Lietuvos ekonomikai, dėl papildomos viešbučių, maisto pramonės paslaugos, ypač padaugėtų transportu keliaujančių turistų.

Reikia paminėti, šios partijos siekį įvesti PVM lengvatas pirmojo būtinumo prekėms. Tai yra pagrindiniams perdirbtiems maisto produktams. PVM lengvatos pirmojo būtinumo prekėms sumažintų jų kainas, kas yra ypatingai svarbu mažas pajamas gaunantiems gyventojams. Visose ekonomikos srityse negalima tikėtis vystymosi ir augimo be mokesčių diferencijavimo ir mokesčių lengvatų. Kaip teigia ši partija, tai yra tiesiog būtina mūsų šalies finansinio savarankiškumo perspektyvoje.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2238 žodžiai)
  • Nesakysiu
  • Finansinių nuostatų įtvirtinimas pagrindinių politinių partijų programose
    10 - 6 balsai (-ų)
Finansinių nuostatų įtvirtinimas pagrindinių politinių partijų programose. (2016 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansiniu-nuostatu-itvirtinimas-pagrindiniu-politiniu-partiju-programose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:33
×