Finansinių rodiklių analizė Lietuvos telekomas TEO


Trumpai apie bendrovę. Ab „lietuvos telekomas“. Finansinių rodiklių analizė. Verslo finansų namų darbas. Likvidumo rodikliai. Bendrasis likvidumo rodiklis. Skubaus likvidumo rodiklis. Grynųjų pinigų rodiklis. Grynasis apyvartinis kapitalas. Gryno apyvartinio kapitalo ir turto santykis. Veiklos efektyvumo rodikliai. Atsargų apyvartumas / atsargų apyvartumas dienomis. Gautinų sumų apyvartumas / gautinų sumų apyvartumas dienomis. Ilgalaikio turto apyvartumas. Viso turto apyvartumas. Nuosavybės struktūros rodikliai. Turto ir nuosavo kapitalo santykis. Skolų ir turto santykis. Nuosavo kapitalo ir turto santykis. Skolų – nuosavo kapitalo santykis. Pelningumo rodikliai. Bendrasis pelningumas. Veiklos pelningumas. Grynasis pelningumas. Turto pelningumas. Nuosavo kapitalo pelningumas (roe). Augimo rodikliai. Pardavimų augimo rodiklis. Grynojo pelno augimo rodiklis. Turto augimo rodiklis. Nuosavo kapitalo augimo rodiklis. Skolų augimo rodiklis. Įmonės mokumas.

Palyginus su šakos rodikliu 1.21 matome, kad jis smarkiai didesnis, o tai gali reikšti, kad įmonė, vykdydama griežtą atsiskaitymo politiką praranda pirkėjus.

Šis rodiklis parodo per kiek dienų vidutiniškai pirkėjai padengia įsiskolinimą.

Šakos rodiklis yra 301.37. Per daug žemas rodiklis rodo, kad bendrovės klientai atsiskaito vėluodami, auga blogų skolų tikimybė; per daug žemas rodiklis gali signalizuoti, kad vykdydama griežtą kredito politiką įmonė praranda pirkėjus.

Šis rodiklis parodo, kiek litų pardavimų sukuria įmonė, panaudodama vieną ilgalaikio turto litą.

Palyginus su šakos rodikliu 0.40 yra truputį didesnis, tai galetų reikšti, kad įmonės veikla yra efektyvi.

Parodo kiek litų pardavimų sukuria įmonė panaudodama visą turimą turtą.

Šis rodiklis yra daugiau nei dvigubai didesnis už šakos rodiklį 0.23, todėl galima teigti, kad įmonei trūksta gamybinių pajėgumų.

Šis rodiklis parodo nuosavo ir skolinto kapitalo santykį. Rodiklis yra gana artimas šakos rodikliui 1.70, todėl galima teigti, kad įmonėje dominuoja nuosavas kapitalas, o ne skolintas.

Rodiklis ženkliai mažai skiriasi nuo šakos rodiklio 0.40, o nuo praeitų metų rodiklio -0.14 t.y. ženkliai sumažėjo, tai reiškia, kad įmonė sumažino isiskolinimą.

Trumpalaikių skolų ir turto santykis = Trumpalaikės skolos / Turtas =

Palyginus šį rodiklį su 2003 metų rodikliu matome, kad sumažėjo įmonės trumpalaikiai įsiskolinimai.

Ilgalaikių skolų ir turto santykis = Ilgalaikės skolos / Turtas =

Šis rodiklis labai mažai skiriasi nuo praėjusių metų rodiklio 0.003, vadinasi įmonės ilgalaikiai įsiskolinimai 2004m sumažėjo.

Rodiklis parodo, kad įmonėje šiek tiek daugiau nuosavo kapitalo tenka vienam įmonės turto litui nei praėjusiais metais.

2003 metų duomenys parodo, kad nuosavo kapitalo vienam įmonės turto litui tenka mažiau negu jo teko 2004 metais.

Veiklos pelningumas, palyginus su praėjusiais metais -0.01, žymiai padidėjo ir sutampa su šakos rodikliu 0.06.

Įmonės turto pelningumas padidėjo lyginant su praėjusiais ir jis yra didesnis nei šakos pelningumas 0.01, vadinasi įmonė efektyviau panaudoja savo turtą, nes sugeba uždirbti daugiau nei kitos šakos įmonės.

Įmonės nuosavo kapitalo pelningumas padidėjo palyginus su praėjusiais metais ir yra truputį didesnis nei šakos pelningumas 0.02, vadinasi įmonė efektyviai panaudoja savo nuosavą kapitalą ir efektyviai investuoja.

  • Finansai Analizė
  • Microsoft Word 93 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1913 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Finansinių rodiklių analizė Lietuvos telekomas TEO
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansinių rodiklių analizė Lietuvos telekomas TEO. (2013 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansiniu-rodikliu-analize-lietuvos-telekomas-teo.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:47
×