Finansinių rodiklių apžvalga „Apranga“ įmonėje


APB „Apranga“ veikla. Esminės kompanijos vertybės ir principai. Bendrovės veiklos tikslai bei verslo filosofija. APB „Apranga“ pagrindinių finansinių rodiklių apžvalga. Pelningumo rodikliai. Bendrasis pardavimo pelningumas. Grynasis pardavimo pelningumas. Nuosavybės grąža (ROE). Likvidumo rodikliai. Bendrojo likvidumo bei skubaus padengimo koeficientas. Finansų struktūros rodikliai. Įsipareigojimų ir nuosavo kapitalo santykis. Įsiskolinimo koeficientas. Veiklos efektyvumo rodikliai. Viso turto apyvartumas. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.


Siekti nuolatos didėjančio vartotojo skaičiaus, formuojant asortimentą, atitinkantį realius poreikius ir galimybes;

Gerbti nuolatinius savo klientus ir ieškoti būdų jų poreikiams patenkinti;

Dirba ir siekia dirbti tik su sparčiausiai augančiais, komerciškai sėkmingiausiais pasauliniais prekiniais ženklais ar tinklais, veikiančiais įvairiose rinkose ir priimtinais jų rinkai; Siekia įrengti perspektyviai optimalaus dydžio parduotuves pagal aukščiausius Europinio dizaino reikalavimus; Siekia optimaliai išnaudoti akivaizdaus rinkos lyderio galią ir sparčios plėtros galimybes konkurencinėje aplinkoje. 2010 – 2012 m. grynasis pardavimo pelningumas sparčiai didėjo, tik 2013 m. sulėtėjo, tačiau tai vis tiek rodo gerą visų įmonės sąnaudų kontrolę.

Nuosavybės grąža nuo 2010 m. iki 2011 m. smarkiai padidėjo, 2012 metais taip pat, tačiau 2013 m. nuosavybės gražos rodiklis nežymiai smuko. Šis rodiklis svarbiausias akcininkams, kadangi jis įvertina jų praeito laikotarpio investicijų į įmonę grąžą. APB „APRANGA“ gali įvykdyti trumpalaikius įsipareigojimus, panaudojus trumpalaikį turtą, kadangi jo koeficientas buvo ir yra daugiau negu 1,2. Skubaus padengimo koeficientas visais metais buvo mažesnis negu 1. Mažiausias buvo 2010 m., tačiau 2011 – 2012 m. šis rodiklis kilo link normos t.y. Įsipareigojimų ir nuosavo kapitalo santykis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šis rodiklis vertinamas labai gerai, jeigu jis mažesnis arba lygus 0,3 ir gerai – jeigu jis ne didesnis kaip 0,7. APB „Apranga“ šis rodiklis 2010 m. yra mažesnis negu 0,3, tai reiškia, jog „APRANGOS“ grupė turi nedidelius įsipareigojimus, kuriuos reikės padengti ateityje. Kitais metai šis rodiklis yra apie 0,4 todėl yra tik nedidelis finansinės rizikos laipsnis.

Įsiskolinimo koeficientas APB „APRANGA“ yra mažesnis negu 0,3, tai reiškia, jog yra gera finansinė įmonės būklė. Vadinasi, jų mažesnė rizika patirti nuostolius, jeigu įmonė bankrutuotų. Turto pelningumas atskleidžia, ar turtas naudojamas veiksmingai. Jis labiausiai reikalingas įmonės vadovams, nes įvertina, ar jie sugeba turtą valdyti racionaliai [6]. Viso turto apyvartumas laikomas geru rodikliu, jeigu jis viršija 2, visai analizuotais metais jis kilo, vadinasi APB „APRANGA“ turtas yra naudojamas veiksmingai. Akcininkai ir investuotojai gauna realią naudą investuodami į APB „APRANGA“;

  • Microsoft Word 761 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1947 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Finansinių rodiklių apžvalga „Apranga“ įmonėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Finansinių rodiklių apžvalga „Apranga“ įmonėje. (2017 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansiniu-rodikliu-apzvalga-apranga-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 16 d. 10:44
×