Finansinių rodiklių skaičiavimas


Įmonės finansinės veiklos rodikliai. Likvidumo rodikliai. Sverto rodikliai (finansinio sverto rodikliai). Pelningumo rodikliai. AB „Žemaitijos pienas“ finansiniai rodikliai. Informacijos šaltiniai.

Tai rodiklių grupė, kuri leidžia įvertinti ar įmonės veikla yra pelninga. O tai galime tapatinti su veiklos sėkme. Juk daugelis sutinka ir pritaria tam, kad pagrindinis verslo įmonės veiklos tikslas - pelnas. Nustatyti, kaip įmonė įgyvendina šį tikslą mums ir padeda pelningumo rodikliai. Jie parodo kiek pelninga įmonė buvo, yra dabar, bei kokios galimos tolimesnės tendencijos šioje plotmėje. Rodiklius šioje grupėje bendriausiu būdu galime padalinti į du pogrupius: maržos rodiklius ir grąžos rodiklius. Maržos rodikliai parodo kaip įmonės pardavimai generuoja pelną, todėl dar jie dažnai vadinami pardavimų pelningumo rodikliais. Grąžos rodikliai parodo bendrą įmonės pajėgumą uždirbti savininkams pinigus. Visi šie rodikliai svarbiausi yra įmonės savininkams, nes atspindi pagrindinio tikslo (pelno) pasiekimo lygį.

Išvada: Pagal pateiktus duomenis AB „Žemaitijos pienas“ imones linkvidumo koficientas 2011-2014 m. paaugo, del to galima teigti kad kompanija gali įvykdyti savo įsipareigojimus metų bėgyje ir yra pajėgi savo trumpalaikiu turtu padengti trumpalaikius įsipareigojimus.

Išvada: Pagal pagal šiuos duomenys 2011-2014m. Matome kad koficientas mazeja, jis parodo kad kreditorių lėšos yra saugios. Kuo rodiklis aukštesnis, tuo labiau įmonių veikla finansuojama skolintomis lėšomis. įsiskolinimo koeficientas sumazejo, todel galima drąsiai prognozuoti, kad šis koeficientas nekils ir ateinančius metus.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (770 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aistė
  • Finansinių rodiklių skaičiavimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Finansinių rodiklių skaičiavimas. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansiniu-rodikliu-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 23:06
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo