Finansinių tarpininkų paskirtis, nauda ir trūkumai


Įvadas. Kas tai yra finansiniai tarpininkai? Finansinių tarpininkų skirstymas. Komerciniai bankai. Investiciniai bankai. Kredito unijos. Draudimo kompanijos. Finansų maklerio bendrovės. Valdymo įmonė. Finansinių tarpininkų privalumai ir trūkumai. Privalumai. Trūkumai. Šaltiniai.


Finansų rinka – labai plati sąvoka, dažniausiai šis terminas naudojamas norint apibūdinti mechanizmą/vietą, kuri sudaro sąlygas susitikti finansinių produktų pirkėjams ir pardavėjams, tai yra suteikia galimybę perleisti lėšas ir taip gerinti ekonominį efektyvumą.

Finansinis tarpininkas yra finansų įstaiga, kuri jungia perteklius ir deficitines medžiagos. Klasikinis pavyzdys, finansiniam tarpininkui yra bankas, kuris sujungia indėlius ir naudoja lėšas paversti juos į paskolas.

Per finansinio tarpininkavimo procesą, tam tikras turtas ar įsipareigojimai yra transformuojami į įvairius turtus ar įsipareigojimus. Pinigai pereina iš tokių kanalų lėšų ar žmonių, kurie turi daugiau pinigų ar santaupų,tiems, kurie neturi pakankamai pinigų, kad vykdyti norimą veiklą.

Finansinis tarpininkas paprastai yra institucija, kuri palengvina lėšų pasiskirstymą tarp skolininkų ir skolintojų. Tai reiškia, kad kreditoriaisuteikia lėšų įstaigoms tarpininkėms ir ši institucija suteikia šias lėšas tiems, kas išleidžia daugiausiai (skolininkams). Tai gali būti paskolų ar hipotekos forma. Arba, jie gali skolinti pinigus tiesiogiai per finansų rinkas.

Finansiniai tarpininkai paprastai nurodinėja privataus sektoriaus tarpininkams, pavyzdžiui, bankų, privataus kapitalo, rizikos kapitalo fondams, lizingo bendrovėms, draudimo ir pensijų lėšų, ir mikrokreditų teikėjams.

Valiutų prekybos pajamos, taip pat pajamos iš vertybinių popierių prekybos.

Didžiausios kredito unijos Lietuvoje pagal kapitalą (iki 2015)

Finasta (lygiagrečiai veikė ir investicinis bankas, vėliau bankinė veikla parduota "Šiaulių bankui")

Labasvakaras, žiniaraštyjepastebėjau, kadnepakeitėtepažymioužperlaikytątestą (gegužės 28 dieną).Pirmąkartą, laikydamagavau 5, o perlaikiusi 7. Būtųgerai, kadpakeistumėtepažymį į 6.Ačiū.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 46 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1485 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Finansinių tarpininkų paskirtis, nauda ir trūkumai
    10 - 9 balsai (-ų)
Finansinių tarpininkų paskirtis, nauda ir trūkumai. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansiniu-tarpininku-paskirtis-nauda-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:21
×