Finansų institucijos


Finansu institucijos lietuvoje. Finansines institucijos. Finansines institucijos lietuvoje. Lietuvos finansinės institucijos. Lietuvos finansu institucijos. Finansine institucija. Finansu instituciju klasifikacija. Finansiniu instituciju tipai. Pagrindines finansu institucijos lietuvoje. Bankines finansines institucijos.

Įvadas. Finansinės institucijos kaip mokslinių tyrimų objektas. Finansinių institucijų apibrėžimas ir veiklos principai. Finansinių institucijų klasifikacija. Bankinės finansinės institucijos. Centrinis bankas. Komerciniai bankai. Kiti bankai. Nebankinės finansinės institucijos. Draudimo kompanijos. Pensijų fondai. Kredito unijos. Kitos nebankinės finansinės institucijos. Finansinių institucijų Lietuvoje apžvalga. Išvados. Literatūra.

Lietuvoje formuojantis rinkos ekonomikai ir vykstant aktyviems Lietuvos integracijos į tarptautines struktūras procesams, daugumą reiškinių Lietuvoje apsprendžia rinkos ekonomikos dėsniai ir užsienio šalių praktika įvairiose srityse. Vienas iš šių procesų sėkmės veiksnių yra finansų rinkos ir jos pagrindinių dalyvių – finansinių institucijų – plėtra. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, finansų sektorius buvo vienas iš tų, kurie vystėsi itin sparčiai, su tam tikromis sėkmėmis ir nesėkmėmis. Svarbu tai, kad šiuo metu būtent finansų rinka užtikrina Lietuvos ekonomikos stabilumą ir augimą. Šiame kontekste yra itin svarbu susipažinti su užsienio šalių autorių moksline literatūra apie finansines institucijas, išstudijuoti šių institucijų veiklos principus ir jų taikymo lieturemiantis moksline literatūra, pateikti finansinių institucijų apibrėžimą ir apibūdinti jų funkcijas bei veiklos principus.

Apibūdinti finansinių institucijų klasifikacijas ir pasirinkti finansinių institucijų klasifikacijdarbas atliktas remiantis Lietuvos ir užsienio šalių autorių moksliniais darbais, Lietuvos banko ir kitokia statistine informacija, Lietuvos respublikos įstatymais ir kitais antriniais šaltiniais. Pagrindinis taikytas metodas – analizė, taip pat matematiniai statistiniai, palyginimo ir kiti moksliniai metodai.

Atsižvelgiant į finansinių institucijų svarbą ekonomikai išryškėja šio darbo aktualumas. Darbe pateiktas sisteminis požiūris į finansines institucijas. Nors darbas yra daugiau analitinio negu taikomojo pobūdžio, jis leidžia suvokti pagrindinius finansinių institucijų veiklos principus ir jų praktinę svarbą. Be to, darbe yra ir dabartinių lietušiame skyriuje analizuojama mokslinė metodinė literatūra apie finansines institucijas. Skyriaus tikslas – įvairių mokslininkų požiūrių į finansines institucijas pagrindu apibūdinti finansinių institucijų veiklos principus, klasifikrinkos ekonomika sąlygoja ne tik prekių ir paslaugų, bet ir finansinių išteklių judėjimą (žr. pav. ). Finansinių išteklių judėjimas turi būti suderintas visose lėšų apyvartos stadijose. Ūkio subjektai siekia kiekvieną dieną būti mokūs, todėl įvykus finansinių išteklių paskirstymo disproporcijai, jie siekia tą disproporciją pašalinti.

  • Microsoft Word 67 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (6044 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Finansų institucijos
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Finansų institucijos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-institucijos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 16:02
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo