Finansų institucijų klasifikacija ir jų vaidmuo finansų rinkoje


Pagrindiniai finansų įstaigų priežiūros būdai. Nebankinės finansų institucijos Draudimo kompanijos. Pensijų fondai. Kredito unija. Bankinės finansų institucijos Bankas. Centrinis bankas. Monetarinės politikos vidinio ir išorinio stabilumo kontrolė. Bankų priežiūra. Tai , Bankų bankas. Valiutos emisija. Kredito unijos. Centrinė kredito unija. Lizingo bendrovės. Draudimo rinka. Kapitalo rinkos dalyviai. Finansų sistema 248.

Šio darbo tikslas – susisteminti informaciją apie finansines institucijas ir paanalizuoti jų įtaką finansų rinkai.

Atsižvelgiant į darbo tikslą, iškeliami keli darbo uždaviniai:

Apžvelgti Lietuvos finansines institucijas ir paanalizuoti jų poveikį finansų rinkoms.

Finansinės institucijos yra ypač griežtai prižiūrimos ir tikrinamos.

Vienas iš klasifikavimo variantų - finansų institucijas skirstyti pagal lėšų sukaupimo būdą į depozitines ir nedepozitines institucijas.

Nedepozitinės finansų institucijos taupytojų pavedimu dažniausiai savo veiklą vykdo sukauptų fondų panaudojimo srityje.

Depozitinių ir nedepozitinių finansų institucijų veikla praktikoje nėra griežtai atskirta. Pavyzdžiui, komerciniai bangai gali teikti ir draudimo paslaugas.

Nedepozitines finansų institucijas dar yra išskiriamos į kontraktines ir investicines Kontraktinės institucijos pritraukia lėšas siūlydamos kontraktus, kad apsaugotų taupytojus nuo rizikos. Investicinės institucijos parduoda visuomenei savo akcijas, o pajamas investuoja į verslo akcijas, obligacijas ir kitus vertybinius popierius.

Iš greitai augančių finansinių institucijų yra pensijų fondai, kurių pagrindinė funkcija – saugoti savo klientus nuo rizikos prarasti pragyvenimo šaltinius, esant pensinio amžiaus. Sukauptos pensijų fondų lėšos yra nelikvidžios (fondų klientai negali jas bet kada pasiimti), todėl jos dažniausiai naudojamos ilgalaikėms investicijos.

Priežiūros funkcija vykdoma išduodant licencijas, teikiant teisę priimti depozitus bei reikalaujant, kad bankai pateiktų ataskaitas apie jų veiklą.

Finansų rinka susideda iš trumpalaikių lėšų (pvz.: indėlių sertifikatai, iždo vekseliai) rinkos, vadinamos pinigų rinka, ir ilgalaikių lėšų (pvz.: obligacijos) rinkos, vadinamos kapitalo rinka. Racionaliai veikianti rinka reiškia, kad institucijos teikia visas finansų paslaugas ir tai joms apsimoka.

Finansų rinkos yra kompleksiškos, taigi jose yra įstaigų, kurios gali patarti skolininkams ir skolintojams ir veikti kaip jų agentai. Taip pat rinkoje turėtų būti įstaigų – tiesioginių prekiautojų, atliekančių paieškos ir tarpininkavimo funkcijas, t.y. suvedančių draugėn skolintojus ir skolininkus. Šie tarpininkai vadinami makleriais. Už tai jie gauna komisinius. Savo lėšų operacijoms jie nenaudoja ir finansinio turto savo nuosavybėn neperima.Dileriai perka finansinį turtą už savo pinigus ir laikinai laiko jį, kol parduoda klientams. Užmokestis dileriui yra skirtumas tarp pirkimo ir pardavimo kainos. Yra įstaigų, kurios leidžia į apyvartą finansinį turtą – vertybinius popierius. Dar kitos įstaigos, vadinamieji finansiniai tarpininkai tarpininkauja skolintojams ir skolininkams. Jie patys skolinasi iš pirminių skolintojų ir šias lėšas naudoja teikdami paskolas galutiniams skolininkams (pvz.: priima žmonių indėlius ir po to teikia paskolas).

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2171 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Finansų institucijų klasifikacija ir jų vaidmuo finansų rinkoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Finansų institucijų klasifikacija ir jų vaidmuo finansų rinkoje. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-instituciju-klasifikacija-ir-ju-vaidmuo-finansu-rinkoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 12:45
×